Android Asteroid, nová kapela známých muzikantů, křtí svoje sny

Redakce

Pokud vás baví melancholická elektronika spojená s písničkářstvím a jazzem, mohla by se vám líbit i nová pražská kapela Android Asteroid, která svou první desku křtí v Paláci Akropolis 27. dubna 2013. Lístky stojí v předprodeji 200 korun.

Poslechněte si Android Asteroid v YouRadiu

Tisková zpráva k desce mluví o albu jako o Nauce o snech Android Asteroid a popisuje, co všechno si kapela vysnila a splnila: světový zvuk, producenty a nejlepší české muzikanty. Jenomže zajímavá je na skupině především atmosféra: její tiché písničky proudí jaksi mimochodem, jako když na výletě pozorujete řeku anebo se procházíte s větrem v zádech. Neruší, ale přesto si říkají o pozornost. Tepou, ale přesto jsou klidné. Znějí kompaktně, ale jednoltivé hlasy a nástroje z nich vystupují jako větve stromů; v kontexu toho tu zní i anglicky odříkáváné texty spíš jako zvukové a atmosférické obrazy.  

Za projektem Android Asteroid stojí bubeník Tomáš Konůpka a vokalista Jan Pospíšil, které můžete znát ze skupiny Navigators. K sobě pak přibrali etablovaného jazzového kontrabasistu Josefa Feča, pianistu Viléma Béreše (Toxique) anebo vokalistku (a někdejší účastnici SuperStar) Annamarii D´almeidu, která skladbám svým soulovým hlasem dodává exotický šmrnc.

Aktuálně Asteroid Android vybírají přes portál hithit peníze na svoje vysněné nahrávání v Abbey Road v Londýně. (sli)