Aneta Langerová dokončila desku Na Radosti. Tady je Svatá Kordula

Redakce

Aneta Langerová dokončuje po pěti letech nové abum. Jmenuje se Na Radosti a uvádí ho singl Svatá Kordula. Další písně si fanoušci poslechnou na konci listopadu.

Píseň o svaté Kordule je věnována patronce všech lodníků, mořeplavců a poutníků. „Je o lásce a vášni, která ji provází. Skladbu jsem věnovala Kordule, protože je to taková naše ochránkyně, abychom v rozbouřených vodách našli cestu domů. Je dobré vědět, že nad námi někdo drží ochrannou ruku,“ říká zpěvačka.

Nová studiová deska navazuje na album Pár míst, kterým si Aneta splnila svůj sen, když ke spolupráci přizvala smyčcové trio a svou dosavadní tvorbu představila v akustické podobě. Stejně „naléhavá“ bude i její novinka, již  dva roky chystala spolu s klavíristou, hudebním skladatelem a producentem Jakubem Zitkem. Inspiraci hledali na magickém místě obklopeni hlubokými šumavskými lesy. „Na Radosti je místo, kde se zastavil čas a s ním i osudy lidí, kteří tam žili. To místo jsme si zamilovali, okouzlilo nás a vtáhlo do děje příběhů, které chceme vyprávět, dodává Langerová.

Poslechněte si Anetu Langerovou v Youradiu

Na albu Na Radosti nalezneme dvanáct autorských písní vyprávějících o dívkách a ženách, které spojuje čistota, křehkost, ale současně i odvaha jít svou cestou. Deska však překvapivě není jen vážná, zásadní témata Langerová mnohdy ironizuje. Na jaro 2015 chystá s albem turné. (red)