Aneta Langerová dostala za desku Na Radosti čtyři Anděly

Redakce

Hlavní kategorie cen Akademie populární hudby Anděl za rok 2014 má jasnou vítězku. Čtyři sošky dostala za album Na Radosti Aneta Langerová: sošku převazala jako zpěvačka roku, za skladbu a video k ní (píseň Tráva) a také za celé album Na Radosti.

„Za mým úspěchem stojí spousta lidí, ale chtěla bych poděkovat bratrovi Nikolovi, který se o mě jako manažer stará už jedenáct let,“ řekla Langerová.  Vítězka prvního ročníku televizní soutěže Česko hledá SuperStar uspěla ve všech kategoriích, ve kterých byla nominována. O cenu za nejlepší zpěvačku se utkala s Lenkou Dusilovou a Ewou Farnou.

Ceny Anděl 2014

Zpěvačka: Aneta Langerová
Zpěvák: Michal Hrůza
Kapela: Chinaski
Skladba a klip: Tráva (Aneta Langerová)
Album: Na Radosti (Aneta Langerová)
Objev: Jelen
Deska (nej prodej): Proměnamě (Tomáš Klus)
Síň slávy: Hana Zagorová

Zpěvákem roku se stal Michal Hrůza, který uspěl s nahrávkou Den. Jeho vítězství doprovodilo obecenstvo aplausem vestoje; Hrůza se totiž vrací po těžkém zranení hlavy, které utrpěl loni v létě (report z březnového koncertu v Praze). Do Síně slávy vešla osmašedesátiletá zpěvačka Hana Zagorová.

V průběhu slavnostního večera v karlínském hudebním divadle organizátoři vyhlásili kategorii Deska roku za nejprodávanější album. Byla to Proměnamě od Tomáše Kluse.Prodalo se jí 20 600 kusů.

Bratři Ebenové dostali žánrového Anděla. Zahrály ale kapely bez nominací

Letošní Anděly doprovází kontroverze spojená s předáváním žánrových cen. Minulý týden v Paláci Akropolis totiž během vyhlašování nejlepších kapel v „alternativních“ žánrech jako rap, elektronická hudba či metal nezahrál nikdo z nominovaných, naopak prostor dostaly neznámé skupiny ze „stáje“ organizátora Leška Wronky. Psali jsme o tom zde. (red)