Aneta Langerová pokřtila desku Jsem, zdravici poslal i Václav Havel

Hana-Slivova

Za jásotu fanklubu a před zvědavými zraky a slechy naplněného klubu Hard Rock Café v centru Prahy včera Aneta Langerová pokřtila své třetí album Jsem. Během večera zahrála průřez všemi třemi deskami, dobře se poprala s netypickým prostorem klubu a ke křtu přizvala všechny své muže - spoluautory cédéčka.

O Anetě Langerové a její třetí desce Jsem se toho v poslední době namluvilo a napsalo hodně. Jsem produkoval spoluhráč z kapely Martin Ledvina (a desce dodal velmi sympatický přímý směr), textem i muzikou přispěl písničkář a "bratr v poetice" Tomáš Klus a dále i Michal Hrůza, Filip Horáček či Oskar Petr. A samotná Aneta se podle svých slov cítí na novince hudebně nejlépe, co se kdy cítila.

Přečtěte si recenzi desky Jsem na Kouli
Přečtěte si rozhovor s Anetou Langerovou na Kouli

Aneta Langerová v Hard Rock Café na křtu desky Jsem Vidět to bylo i včera v Hard Rock Café. Aneta svou přímočarostí a drivem umně překonala i dlouhý vypouklý bar, který ji odděloval od většiny fanoušků natěsnaných v přízemí klubu, a také díky slušnému zvuku předvedla velmi dobrou folkrockovou show.

) by se měly vyrábět učebnice folku s přiloženým Pódium pražského Hard Rock Café, nad kterým je zavěšený netypický lustr ve tvaru kytarycvičebním cédéčkem – tyhle písničky, smutně inspirované odchodem Anetiny maminky – by byly dozajista jedněmi z nejlepších.  

Zpěvaččiny dobré vlastnosti
Aneta Langerová bude řadě hudebních fandů určitě ležet v žaludku. Vítězství v první řade soutěže Česko hledá SuperStar využila jako eskalátor do vlastního patra a chuť dělat si věci v klidu a po svém s tím, že ne všechno se vždycky podaří, není v české pop music úplně obvyklá. Jistě, netřeba si nalhávat, že deska Jsem je komplet to nejlepší, co tuzemské obchody s muzikou letos potkalo, byť jde o album přímočaré, zábavné a pro zpěvaččinu polohu asi nejtypičtější.
Tak jako tak, včera Aneta ukázala hned několik inspirativních vlastností: pracovitost, nadšení, důvěru v lidi kolem a hlavně to, že vyrostla v jednu z nejsilnějších a nejemotivnějších zpěvaček široko daleko. Ocenil to ve svém dopise, který se během křtu alba předčítal, i exprezident Václav Havel.

I kdyby se vám kamarádi ve škole nebo kolegové v kanceláři smáli, najděte si někdy na YouTube pět šest Anetiných nejsilnějších písniček a párkrát je sjeďte.
Není na škodu doplnit jednou za čas všechny ty emoce, které během pracovních či životních stresů poztrácíte.  

Setlist
Intro + Amor, Skvělej nápad, Pár důvodů, Pokušení, Hříšná těla, křídla motýlí, Už víš, Nahá noc, Dokola, Malá mořská víla, Podzim, Jiný sen, Jsem, Jedináček, V bezvětří, Motýl, Stačilo říct, Vysoké napětí, Když nemůžu spát, Den, Vzpomínka, Voda živá, Němá – remix

Aneta Langerová – křest CD Jsem
4. prosince 2009, Praha, Hard Rock Café

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit