Aneta Langerová StarDance nevyhrála, porazil ji herec Kříž

Redakce

Vítězem čtvrté řady populární televizní soutěže StarDance…když hvězdy tančí se stal devětačtyřicetiletý Pavel Kříž, který tančil s Alicí Stodůlkovou. Herec porazil o pětadvacet let mladší zpěvačku Anetu Langerovou, jež tančila s Michalem Kurtišem. Rozhodli o tom dnes v hlasování diváci přímého přenosu finále v České televizi.
Kříž, jenž finále zahájil tangem s růží v zubech, se svojí tanečnicí zaujali i sambou, hip-hopem a čačou. Na závěr jedné ze svých tanečních kreací dokonce Kříž udělal stojku. "Jsem opravdu v šoku," reagoval bezprostředně po vyhlášení výsledků herec.
Na televizních obrazovkách se taneční klání celebrit s profesionálními tanečníky objevilo v roce 2004 v Británii, uvedla ho BBC. Soutěž se rozšířila do desítek zemí včetně Británie, USA, Austrálie či Dánska. V Česku StarDance poprvé nasadila veřejnoprávní televize před čtyřmi lety, prvním vítězem se stal herec Roman Vojtek. O rok později zvítězil akrobatický lyžař Aleš Valenta. Naposledy, v roce 2008, se nejlepší tančící celebritou stala herečka Dana Batulková.