Aneta Langerová vyletěla na křídlech Anděla na čelo prodejního žebříčku

Redakce

Zisk čtyř Andělů za rok 2014 se projevil na zájmu o album Anety Langerové Na Radosti. Zatímco minulý týden byla nahrávka na desátém místě, za prodeje v 17. týdnu se dostala do čela žebříčku. Dařilo se i skupinám, které si odnesly sošku – kapela roku Chinaski s albem Rockfield zůstává v první pětce a objev roku Jelen poskočili z 19. na osmé místo.

Zatímco prodeji fyzických nosičů vládnou tuzemští interpreti, v žebříčku alb největší tuzemské pobočky hudebního internetového obchodu na světě iTunes je Langerová až na osmém místě a do první desítky se dostala jen starší alba skupin Kryšof a Lucie. K zajímavé situaci došlo v čele žebříčku iTunes, kde vedoucí album Nevermind od skupiny Nirvana a v pořadí druhou novinku britské kapely Blur The Magic Whip od sebe dělí 24 let doby vzniku. Blur vydali první album po dvanácti letech, na které navíc nalákal frontman Damon Albarn výbornou loňskou sólovkou (recenze). O Nirvaně, respektive jejímu zakladateli Kurtu Cobainovi, jde do kin na začátku května dokument Montage of Heck (video: Courtney čte dopis, Kurt si dělá srandu). 

IFPI také informuje, že celkové tržby z prodejů hudby se v ČR meziročně zvýšily o čtyři procenta na 453 milionů korun. (red)

    Hitparáda IFPI
    1. Aneta Langerová – Na Radosti
    2. David Koller – ČeskosLOVEnsko
    3. Nightwish – Endless Forms Most Beautiful
    4. Chinaski – Rockfield
    5. Michal Tučný – Legenda
    6. Mark Knopfler – Tracker
    7. Vojtěch Dyk – Deska
    8. Jelen – Světlo ve tmě
    9. Různí – Tři bratři
    10. Rangers – Zlatá kolekce

    iTunes
    1. Nirvana – Nevermind
    2. Blur – The Magic Whip
    3. Různí – Beauty and the Beast: The Broadway Musical
    4. Kryštof – Inzerát
    5. Adele – 21
    6. Tomáš Klus – Racek
    7. Coldplay – Ghost Stories
    8. Aneta Langerová – Na Radosti
    9. Různí – Padesát odstínů šedi
    10. Lucie – Best Of