Anna K pořádá koncerty na podporu léčby rakoviny

Redakce

O Anně K se v poslední době mluvilo hlavně v souvislosti s léčbou karcinomu prsu, který u ní lékaři loni objevili. Zpěvačka se nyní rozhodla, že svou zkušenost předá dál. Nedávno proto spustila kampaň zaměřenou na podporu prevence rakoviny prsu s názvem Chceš žít jako já? "Chtěla bych, aby kampaň oslovila všechny ženy. Je mým velkým přáním, aby šly a nechaly se vyšetřit. Nejlépe hned! A aby pak chodily pravidelně, aby nečekaly, až je na vyšetření někdo pošle. Je to můj osobní vzkaz a taky životní zkušenost, která je varováním. Zabere to pár minut a ta krátká chvíle, kterou si věnujete, vám může zachránit život!," vzkazuje Anna K ženám.
Součástí kampaně budou i dva charitativní koncerty – 18. listopadu v brněnské Flédě a 25. listopadu ve velkém sále pražské Lucerny. Koncerty zpěvačka symbolicky pojmenovala Žiju, zpívám a děkuju. Výtěžek ze vstupného věnuje zpěvačka na koupi nového bioptického přístroje, který bude sloužit ke speciální diagnostice nádorů prsu. Tento přístroj bude zatím první v České republice a poputuje do pražského Mamma Centra k primářce MUDr. Skovajsové.
Anna K. se kromě kampaně věnuje také přípravě nového alba, jehož vydání plánuje na počátek roku 2011. Už nyní vypustila do světa singl s názvem Holka modrooká (poslechněte si). (sli)