Anna K zazpívala na koncertě proti rakovině prsu

Redakce

Zcela zaplněný Velký sál pražské Lucerny včera tleskal zpěvačce Anně K, která vystoupila na charitativním koncertu v rámci kampaně zaměřené na podporu prevence rakoviny prsu s názvem Chceš žít jako já?. Zpěvačka, která poslední rok prochází léčbou karcinomu prsu, ho symbolicky pojmenovala Žiju, zpívám a děkuju. Výtěžek ze vstupného věnuje na koupi nového  přístroje, který bude sloužit ke speciální diagnostice nádorů prsu. Tento přístroj bude prvním v České republice. 

Anna K po chemoterapii přišla o všechny vlasy, na koncertě proto vystoupila v novém krátkém účesu. Během koncertu několikrát poděkovala lékařům, kteří mají zásluhu na zlepšení jejího zdravotního stavu. Diváci, již zpěvačce vytvořili bouřlivou atmosféru, se dočkali všech hitů typu Nebe, Večírek, Nelítám nízko nebo Láska. Během večera představila své hosty, cellistku Michaelu Zelenkovou, kytaristu a životního partnera Tomáše Varteckého, zpěvačku Martu Kubišovou, s níž si zazpívala skladbu Ring-o-Ding, nebo Davida Kollera. Spolu dali Danielu z repertoáru kapely Lucie.

Podobný koncert odehrála Anna K minulý týden ve vyprodaném klubu Fléda v Brně. "Chtěla bych, aby kampaň oslovila všechny ženy, a je mým velkým přáním, aby šly a nechaly se vyšetřit. Nejlépe hned! Aby pak chodily pravidelně! Aby nečekaly, až je na vyšetření někdo pošle. Je to můj osobní vzkaz a taky životní zkušenost, která je varováním. Zabere to pár minut a ta krátká chvíle, kterou si věnujete, vám může zachránit život," vzkázala Anna K., která se v současné době věnuje přípravě nového alba, jehož vydání plánuje na počátek roku 2011. Už nyní nabídla posluchačům singl s názvem Holka modrooká. (sli)

Anna K a Holka modrooká na Flédě