Aplikace Poetizer slibuje nový začátek básníků v Čechách. Řekněte to ve verších!

karolinabranikova

Patříte mezi chorobné pisálky a poety, kterým nedá básnické střevo spát? Střádáte své verše do šuplíku a doufáte, že s nimi jednoho dne prorazíte zeď? Nebo si jen rádi čtete hezké básničky? Veršotepci, jděte štěstí naproti! Sociální síť Poetizer je tu přesně pro vás!

S psaním a hlavně vydáváním básní v 21. století to není lehké. Poetičtí fandové buď doživotně zabředli do děl starých (a bezpečně mrtvých) autorů, nebo básně poslouchají ve zhudebněné podobě. Vzít svou milou na Pětřín a předčítat jí básně pod sochou Karla Hynka Máchy už prostě asi vyšlo z módy a novodobí básníci si píší radši do šuplíku. 

Jděte na básničky od lesa a řekněte to appkou. Aplikace sociální sítě Poetizer hlásá bohulibou myšlenku veřejného a rychlého sdílení, šíření a hodnocení nových básnických děl. Poezii se snaží předat široké veřejnosti a dokázat, že v každém je trochu toho básnického střeva a že nemusíte mít zrovna Shakespearovy buňky, abyste ze sebe dostali pár veršovaných řádků. 

A jak vlastně síť funguje? Vytvořte si uživatelský profil (chvíli se bavte nad pseudonymy ostatních básníků), napiště básěň (to bude brnkačka) a až vám bude ladit i poslední verš, stiskněte tlačítko sdílet. Tím se vaše dílko dostane do povědomí ostatních básníků z celého světa a poezie je venku. Ve stylu a formě vám nebude bránit nic kromě vlastní fantazie a té se meze nekladou. 

Rozepsané nebo zatím nepublikovatelné básně si můžete také uložit v pomyslném šuplíku a vrátit se k nim později. Nebo je naopak můžete vystřelit do celého světa a sdílet je skrz SMS, Facebook, Whatsapp, Viber a další sítě. K dosažení zpětné vazby tu slouží líbí se mi tlačítko nebo rovnou crowd fundingová dimeze aplikace s názvem Múza, kde můžete přispívat vybraným autorům za jejich podařené kusy. Nebo ještě lépe oni vám. 

A během letošního roku se můžeme těšit na další vychytávky. Podle vývojářů mají v aplikaci přibýt nové fonty písma, notifikace, možnost používání v offline režimu, přidávání komentářů k básním a další jazykové mutace. Kde můžete začít šířit své básnické umění do světa? Zatím na zařízeních s operačním systémem Android a brzy snad i na jablečných telefonech a tabletech. Značka: zdarma.