Aplikace pro vlastence: Objevujte zákoutí naší země

karolinabranikova

Všichni samozřejmě rádi cestujeme, ale jak jsme si jistí v domácích kramflecích? Dáte například dohromady (bez nápovědy internetu!) dvanáct památek ze Seznamu UNESCO? A jak jste na tom s českými tradicemi? Máme pro vás tipy na aplikace, které vám dokáží, že ne vše se v naší kotlině točí jen kolem hokeje a piva.

České tradice

Kolik ryze tuzemských zvyků vás napadne za jednu minutu? Aplikace České tradice jich vymyslí stovky a nebudete se stačit divit, jak vynalézavé umí naše kulturní dědictví být. I když aplikace vznikla jako součást projektu Tradiční Česko, kterou láká agentura Czech Tourism zahraniční návštěvníky k objevování naší země, ocení ji i místní rodáci. 

Pokud totiž nemáte úplně jasno v tom, co se nosí třeba na Valašsku nebo na Východní Moravě, bude se vám vlastenecký průvodce zatraceně hodit. Tradice jsou v aplikaci řazeny dle oborů a činností nebo regionů a nabízí tak téměř nekonečné množství inspirace k (ne)tradičním výletům a objevování nových zákoutí naší republiky. Záznamy jsou navíc doplněny o chytré popisky nebo videa a navigace v aplikaci vás zároveň dovede přímo na místo. Ať už České tradice využijete k ozvláštnění návštěvy svých zahraničních přátel nebo jen k okořenění volného víkendu, nebudete litovat. 

Ke stažení je zdarma pro operační systémy iOS a Android

České dědictví UNESCO

A zapomínat bychom neměli ani na památkové krásy, které nám tu zanechali naši předci. Hned ve dvanácti městech republiky se nacházejí malé české divy světa, které se na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví nedostaly jen tak pro nic za nic. Některé památky zapsané v Seznamu UNESCO známe lépe, jiné čekají na objevení. 

Aplikace je přehledná, hezky graficky zpracovaná a nabitá vědomostmi. Dozvíte se v ní vše o památkách s emblémem UNESCO a zároveň si připomenete některé důležité milníky naší historie. Takže pokud přemýšlíte, kam vyrazit na výlet, bude se vám aplikace s chytrou navigací a předpovědí počasí rozhodně hodit. 

České dědictví UNESCO stáhnete zdarma v App Store a Google Play.