Apple přišel s novou streamovací službou. Podporují ji i The Weeknd a Trent Reznor

Redakce

Společnost Apple během včerejší key note v San Francisku oznámila, že chystá novou streamovací službu a aplikaci Apple Music. Reaguje tak na „defragmentovaný hudební průmysl“, v rámci kterého neexistuje jedno místo pro sledování videí, prohlížení fotek, poslech samotných písniček a sledování umělců.

Služba – původně Beats Music, do níž Apple investoval několik miliard dolarů – nabídne přes iTunes streamování jednotlivých skladeb, připravených playlistů a taky „nové“ hudby vygenerované na základě preferencí posluchače. V záložce „For You“ se pak objeví alba a playlisty přímo podle posluchačva vkusu. Součástí Apple Music bude i rádio Beats 1 se třemi moderátory. Pracovat tu bude mimi jiné i populární Zane Lowe, jenž má zkušenosti z BBC a MTV. 

Službu už nyní podporují známí hudebníci. Trent Reznor z Nine Inch Nails v jednom z prezentovaných videí říká, že Apple Music je víc umění než svět jedniček a nul. R´n´B zpěvák The Weeknd zase přednášku Apple Music uzavřel premiérou skladby I Can´t Feel My Face.

Apple Music odstartuje 30. června a v Americe bude stát necelých deset dolarů měsíčně. O lokálních platbách – včetně té v České republice – se ještě rozhoduje. O bezplatné verzi s reklamami Apple nepočítá. První tři měsíce jsou zdarma, speciální předplatné bude služba nabízet rodinám. Apple Music poběží na iPhonu, iPadu, iPod touch, Mac, PC, Apple TV i a telefonech s Androidem.

Po „VIP“ a kurátorované službě Tidal, kterou před několika měsíci představili hudebníci jako Beyoncé nebo Jay-Z, se jedná o další pokus o legální streamovací síť.

Na plány Applu reagoval Daniel Elk, šéf konkurenční společnosti Spotify. Na Twitter napsal: Oh ok. (red)