Archivy: Karel Gott měl sexuální úchylku, tvrdí to spis StB

Lubos-Prochazka

Na Karla Gotta (70) vytahují "kostlivce" z archivu StB. Podle bývalé Státní bezpečnosti měl blíže neurčenou sexuální úchylku, která mohla být v některých případech i trestná. Napsal to dnes server Aktuálně.cz. Podle webu se o tom píše ve spise, který komunistická StB na Slavíka vedla.

Karel GottJen několik dní po sedmdesátých narozeninách se o opět hovoří o Karlu Gottovi. Nyní v souvislosti s domnělou sexuální úchylkou. Spis Státní tajné bezpečnosti se odvolává na výpověď psychiatra Zdeňka Dytrycha.  "Jednalo se, a snad i  do poslední doby jedná, o sexuální úchylku u Karla Gotta," uvádí se v psychiatrem podepsané výpovědi ze dne 11. srpna 1971. "V některých případech i z hlediska trestného," dodává. Komunistická policie tuto informaci do spisu zanesla v době, kdy zpěvák podle StB bez povolení pobýval v zahraničí, v tehdejším západním Německu, odkud se nakonec vrátil zpět do Československa.
Karel Gott potvrdil, že se s doktorem Dytrychem znal jako jeho pacient, když pracoval v ČKD. Podle zpěváka mu psychiatrova diagnóza pomohla dostat se z továrny na uměleckou dráhu. "Radil jsem se s ním o některých věcech, spíš osobních," řekl Gott. "Pomohl mi diagnózou dostat se z fabriky, což v té době nebylo jednoduché," dodal.
Redakce Koule.cz se pokoušela získat aktuální vyjádření Karla Gotta, má však vypnutý mobilní telefon. (lbp)

Témata: