Areál Colours na podzim ožije, přijedou Jaga Jazzist

Redakce

Krásný industriální areál v Dolních Vítkovicích, kde se v červenci koná festival Colours of Ostrava, ožije i na podzim. V rámci projektu Solo Colours Concerts tu v sále Gong zahraje 1. listopadu norská kapela Jaga Jazzist. Představí svůj nový projekt Live With Britten Sinfonia s podporou ostravské Janáčkovy filharmonie.

Poslechněte si Jaga Jazzist v Youradiu

Do akce se zapojil i další ostravský prostor, Cooltour na Černé Louce. 28. listopadu se tu ukáže irská písničkářka Lisa Hannigan, která se do Ostravy vrací po vystoupení v rámci Colours of Ostrava přede dvěma lety. O den později, 29. listopadu, se v Gongu představí držitel několika nominací na cenu Grammy a fenomén současné soulové scény Gregory Porter.

Program v Gongu uzavře 5. prosince vánoční koncert London Community Gospel Choir. Ten během čtyřicetiletého působení doprovázel například i George Michaela či Madonnu.

„Ačkoliv jsme už některé interprety měli možnost přivítat na festivalu, rozhodli jsme se uspořádat tyto čtyři  koncerty samostatně, protože posluchači si je tak budou moci lépe vychutnat,“ řekla Zlata Holušová, ředitelka festivalu Colours of Ostrava.