Audio: Jana Kirschner natočila netradiční písničku s jedním slovem – Muzika!

Redakce

Za týden, 27. října, vyjde druhá část projektu Moruša (tentokrát Moruša Čierna ) zpěvačky Jany Kirschner. Poslechněte si první ochutnávku, singl Muzika!. V repertoáru zpěvačky zaujímá zvláštní pozici, je totiž výrazně víc elektronický (zpočátku), sborovější a místo příběhového textu nabízí jen úryvky. Hlavní roli tu hraje slovo muzika.

“Skladba je o muzice, o lásce k ní, o hudbě, která mě provází celým životem a vede všechny mé kroky. Je o snech, které jsem snívala ještě jako dítě z mého rodného Martina. O tom, co mě inspiruje, povznáší, rozpláče i povzbudí,” říká o novince Jana Kirschner. “Napsali jsme ji spolu s partnerem Eddiem, je to netradiční skladba už jen v tom, že se v ní posluchač nedočká žádných dlouhých textů. Je to doslova největší překvapení mé dosavadní hudební kariéry. Mám z ní obrovskou radost a věřím, že se najdou lidé, kteří tuto radost budou sdílet se mnou,“ dodává. 

Moruša Biela – recenze: Jana Kirschner se definitivně utrhla ze světa popu
Poslechněte si Janu Kirschner v Youradiu

 Kromě toho, že text písně stojí pouze na slově muzika, je písnička zajímavá i tím, že se na ní podílelo více než tisíc lidí z různých koutů Slovenska i Čech. “Použili jsme hlasy mnoha lidí, muzikantů a přátel. Objeví se tam například i hlasy davu z koncertu v českém městečku Protivín, kde jsme s Morušou koncertovali koncem sprna,” objasňuje zpěvačka. (sli)