Audio: Róisin Murphy je zpět. Inspirace: Transgender scéna v New Yorku

Redakce

Pamatujete na tu sympatickou holku, která rozjela každý koncert kapely Moloko? Tahle skupina je od roku 2006 minulostí a její zpěvačka Roisin Murphy je zpátky s první novou hudbu od roku 2007, kdy vydala (druhou) sólovku Overpowered. Nové LP Hairless Toys vyjde 11. května a zpěvačka na něj láká jemnou taneční písničkou Gone Fishing. K jejímu napsání ji inspiroval dokumentární film z roku 1990 Paris Is Burning o lidech, kteří nikdy nezapadli do mainstreamové kultury; zejména o postavě jménem Pepper LaBeija, transvestitovi, módním návrháři a zásadní postavě newyorské transgender klubové scény.

“Představivost a statečnost těchhle lidí byla neuvěřitelná a velmi inspirativní. Písničku Gone Fishing jsem si představila skoro jako broadwayskou verzi jejich osudů. Možnost žít bezpečně ve svém vlastním světě je vlastně téma celé nové desky,“ řekla Murphy. (red)

[soundcloud url=“https://api.soundcloud.com/tracks/191405250″ params=“auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false&visual=true“ width=“100%“ height=“450″ iframe=“true“ /]