Avril Lavigne volánky nesluší


Pokud jste se po ulítlé desce The Best Damn Thing těšili na Avril Lavigne – dospělou holku, zřejmě vás její aktuální album Goodbye Lullaby zklame. Je sice klidnější, zároveň ale velmi holčičkovské a naivní.

Dalo by se čekat, že rozvedená šestadvacetiletá žena bude na nové nahrávce slyšet. A paradoxní proto je, že Avril Lavigne zněla mnohem dospěleji před devíti lety na debutu Let Go. Zdá se, že z holčičky, která uměla být docela od rány, se stala naivní cíťa. Anebo jen smutná dáma bez inspirace? I tak se na Avrilinu desku Goodbye Lullaby můžeme dívat.

Pár nápadů je málo
Na Goodbye Lullaby zařadila Avril až na pár výjimek balady, které se sice díky sympatickému hlasovému projevu příjemně poslouchají, co se ale hudebních nápadů týče, je to nuda a šeď.

Avril Lavigne – What the Hell

Lépe na tom Avril není bohužel ani po textové stránce. V písničkách se to hemží frázemi, jak někoho miluje prostě proto, že je takový, jaký je. Což je určitě fajn, ale nešlo by to příště zformulovat trochu zábavněji? Navíc bylo zřejmě třeba uspokojit i fanoušky Avril-rebelky. Jak jinak si vysvětlit, že se na desce objevují skladby What the Hell (mimochodem první singl) a Smile (

).

Rádoby rozverné texty o tom, že by se ráda stala zas alespoň na chvíli zlobivou holkou, už Avriliny vrstevníky dávno nezajímají. A školou povinné slečny si to samé mohou poslechnout na předchozí (a věrohodnější) desce The Best Damn Thing.

Avril Lavigne – Alice

Bylo by ovšem nefér, kdybychom tvrdili, že naše oblíbená upřímná Avril – taková, jakou ji známe z prvních dvou desek – na Goodbye Lulallby vůbec není.
Objeví se třeba v Push, skladbě s chytlavým refrénem, melancholické Remember When a také v Alice, dobře známé z Burtonovy Alenky v říši divů. Avril tu zpívá promyšlená a "opravdová" slova, u Alice je navíc hezky vidět, že text funguje jak v kontextu filmu, tak Avril Lavigne - Goodbye Lullabysamostatně s posunutým významem.

Jako by se zpěvačka na novince chtěla zavděčit všem a sebe upozadila. Doufejme, že Goodbay Lullaby není zároveň ukolébavka na rozloučenou s Avril Lavigne jako zábavnou muzikantkou a osobností poprockové scény.

Avril Lavigne – Goodbye Lullaby
Vydal: Sony Music
Celkový čas: 52:11
Skladby: Black Star, What the Hell, Push, Wish You Were Here, Smile, Stop Standing There, I Love You, Everybody Hurts, Not Enough, 4 Real, Darlin, Remember When, Goodbye, Alice

 

Témata:,