Bájná zvířata, v jejichž existenci lidé kdysi opravdu věřili

Redakce

Přečtěte si něco o zvířátkách. Která neexistovala.

 1. Jednorožci
  Jednorožci jsou v Bibli zmíněni dokonce pětkrát, a tak není divu, že si lidé dlouho mysleli, že jde o reálné, avšak vyhynulé tvory. Že by ale kůň s rohem někdy skutečně existoval, to je velmi nepravděpodobné.
 2. Bonnacon
  Bonnacon měl být býk červneohnědé barvy s koňskou oháňkou a zatočenými rohy. Těmi se ovšem nemohl bránit, a tak na své protivníky chrlil vlastní žhavé fekálie.
 3. Aspidochelone
  Bájný postrach námořníků. Aspidochelone byl popisován jako obrovská velryba, mořská želva nebo ryba s ostny na zádech. Tvor byl prý tak veliký, že si ho mořeplavci často pletli s ostrovem.
 4. Zajdalen
  V USA hodně populární kříženec zajíce a jelena. Je to plachý tvor, který se páří jen za bouřlivých nocí, a proto je jich tak málo. Pověsti o nich se možná rozšířili kvůli zaječí nemoci, která se na postiženém zvířeti projevuje malými výrůstky na hlavě.
 5. Nu Gua
  Stvoření z čínské mytologie, bohyně, která je napůl člověkem a napůl hadem. Je to vlastně plaz s ženskou hlavou.
 6. Bakeneko
  Bakeneko je jeden z japonských yokai – nadpřirozených bytostí, které mohou přinést štěstí, ale i způsobit pěknou neplechu. Bakeneko má podobu divoké kočky.
 7. Mořské panny
  Nahoře krásná a svůdná nahá žena, dole rybí ocas. Tak vypadají mořské panny, které si pravděpodobně vymysleli sexuálně frustrovaní a zdeptaní námořníci.
 8. Draci
  Na šupinaté a oheň chrlící bájné bestie nemůžeme zapomenout! Někteří v ně věří i dnes, ehm…

Tajemné Japonsko: Seznamte se s mýtickými bytostmi ze země krvavého slunce

10 japonských městských legend, co vás vyděsí víc než jejich filmové horory

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit