Bájná zvířata, v jejichž existenci lidé kdysi opravdu věřili

Redakce

Přečtěte si něco o zvířátkách. Která neexistovala.

 1. Jednorožci
  Jednorožci jsou v Bibli zmíněni dokonce pětkrát, a tak není divu, že si lidé dlouho mysleli, že jde o reálné, avšak vyhynulé tvory. Že by ale kůň s rohem někdy skutečně existoval, to je velmi nepravděpodobné.
 2. Bonnacon
  Bonnacon měl být býk červneohnědé barvy s koňskou oháňkou a zatočenými rohy. Těmi se ovšem nemohl bránit, a tak na své protivníky chrlil vlastní žhavé fekálie.
 3. Aspidochelone
  Bájný postrach námořníků. Aspidochelone byl popisován jako obrovská velryba, mořská želva nebo ryba s ostny na zádech. Tvor byl prý tak veliký, že si ho mořeplavci často pletli s ostrovem.
 4. Zajdalen
  V USA hodně populární kříženec zajíce a jelena. Je to plachý tvor, který se páří jen za bouřlivých nocí, a proto je jich tak málo. Pověsti o nich se možná rozšířili kvůli zaječí nemoci, která se na postiženém zvířeti projevuje malými výrůstky na hlavě.
 5. Nu Gua
  Stvoření z čínské mytologie, bohyně, která je napůl člověkem a napůl hadem. Je to vlastně plaz s ženskou hlavou.
 6. Bakeneko
  Bakeneko je jeden z japonských yokai – nadpřirozených bytostí, které mohou přinést štěstí, ale i způsobit pěknou neplechu. Bakeneko má podobu divoké kočky.
 7. Mořské panny
  Nahoře krásná a svůdná nahá žena, dole rybí ocas. Tak vypadají mořské panny, které si pravděpodobně vymysleli sexuálně frustrovaní a zdeptaní námořníci.
 8. Draci
  Na šupinaté a oheň chrlící bájné bestie nemůžeme zapomenout! Někteří v ně věří i dnes, ehm…

Tajemné Japonsko: Seznamte se s mýtickými bytostmi ze země krvavého slunce

10 japonských městských legend, co vás vyděsí víc než jejich filmové horory