Balónkový José González přijede v březnu do Prahy

Redakce

Nedávno jsme psali o tom, že José González, švédský písničkář, který se proslavil před osmi lety coververzí skladby Heartbeats v televizní reklamě se spoustou balónků, chystá na únor nové album Vestige & Claws (a chce znít jako Simon s Garfunkelem – zpráva je zde). Nyní přihazujeme informaci, že González se díky agentuře D Smack U představí v České republice. 4. března zahraje v Lucerna Music Baru, vstupenky stojí 540 Kč. V den koncertu pak 640 Kč.

Poslechněte si José Gonzáleze v Youradiu

Poprvé na sebe González upozornil v roce 2005 elegantním, tlumeným a klasicky vybrnkávaným folkově popovým albem Veneer. O dva roky později vydává album In Our Nature, na kterém se odrážel argentinský folklór, americká folková tradice šedesátých let a britský pastorální folk pop stejného období. Pak vydal dvě alba se svou elektroničtější skupinou Junip a podnikl turné s Berlin/Göteborg String Theory Orchestra, na němž představil jedenáct předělávek písní. V roce 2013 Gonzálese oslovil režisér a herec Ben Stiller, aby se podílel na hudbě k filmu The Secret Life of Walter Mitty. Aktuálně přispěl písní This is How We Walk On the Moon na charitativní projekt Red Hot k poctě Arthura Russella.

Aktuální album Vestiges & Claws nahrál José celé sám a sám si i album produkoval u sebe doma v Gothenburgu. Ze samoty ale vystoupí během turné; do Prahy přijede po šesti letech, tehdy byl jeho koncert vyprodaný. (red)