Batoh s mozkem aneb nikdy už nebudete muset v báglu hledat věci

Redakce

Batoh prošpikovaný technologiemi má na svědomí skupina z firmy Twyst z coloradského Denveru. Smart tedy nejsme jen my a spousta gadgetů, ale už došlo i na batoh.

TLS Connect vám umožní sledovat všechny předměty, které máte v útrobách batohu. Informuje o věcech, které odeberete, nebo tam chybí. Používá se k tomu spojená mobilní apka, jak je u smart gadgetů dobrým zvykem. Ta umožňuje díky RFID nálepkám mít přehled až o 50 věcech. Nálepky komunikují se sensory v ruksaku a používají elektromagnetické pole k automatické identifikaci polohy předmětů uvnitř.

Pokud se věcička někam zatoulá, TLSko vám pošle zprávu. Můžete zapomenout na cestovní horečku, potažmo paniku, že jste na poslední chvíli něco zapomněli. Šikovné, že? Jednoduše si jen překontrolujete seznam v apce, aniž byste museli bágl otevírat.

A kdo takový batoh potřebuje? Pokud se vám někdy už stalo, že jste někde zapomněli notebook se všemi fotkami a pracovními prezentacemi, jste to přesně vy. Jestliže jste někdy hystericky hledali klíče od bytu na dně kabelky, jste to opět vy.

Žijeme v ultra propojeném světě. Zároveň se paradoxně spoléháme na něco tak nespolehlivého, jako je náš vlastní mozek. Podobné příběhy přiměli tvůrce TLSka k zamyšlení. Startup Twyst už měl předchozí úspěšnou zkušenost s chytrou nákupní taškou, která sleduje vše, co do ní uložíte. Stačilo jim pak už jen spojit vytvořenou technologii s revolučním konceptem cestování. A batoh byl na světě. Co vy na to?

ZEEQ – chytrý polštář, co streamuje muziku, zabraňuje chrápání a vylepšuje váš spánek

RIP video aneb přetočte kazetu směrem na hřbitov!