Proběhněte se Stromovkou s Tata Bojs po tmě. Začíná první díl Nočního běhu pro Světlušku.

Redakce

Běháte rádi? A po tmě? Dnes večer máte příležitost. V 21:00 totiž startuje 4. ročník charitativní akce Noční běh pro Světlušku na podporu nevidomých. Nasaďte si čelovku a připojte se k tisícům běžců na tří a pětikilometrových okruzích v pražské Stromovce, nebo si týden počkejte a zúčastněte se 3,5 kilometru dlouhého Nočního běhu v brněnském areálu Riviéra

Když stihnete přijít do Stromovky o hodinu dříve, můžete se rozcvičit na elektro – akustickém koncertu Tata Bojs, kteří se potom společně s vámi rozeběhnout do tmy. Podle promo videa, která pro Světlušku natočili, to vypadá, že jsou tatáči pohlceni tvorbou nové desky v duchu elektra 80. let, a tak na běh vytáhli teplákovky ze stejného období. 

Projekt Světluška Nadačního fondu Českého rozhlasu se dlouhodobě snaží také o sbližování světů zrakově postižených a zdravých lidí. Pokud odhotíte čelovku, můžete si zkusit proběhnout Stromovkou po tmě s pomocí traséra, který vás povede, nebo se můžete v cíli nechat ulevit od nevidomého maséra. Výtežky ze startovného a zakoupených předmětů jsou věnovány zrakově postiženým jedincům nebo neziskovým organizacím, které těmto lidem poskytují pomoc. (kar)