Beyoncé vydělává nejvíc, ovšem čelí žalobě za vykradenou skladbu

Redakce

Nejlépe placenou ženou v hudebním průmyslu je podle časopisu Forbes 33letá americká zpěvačka Beyoncé. Od loňského června vydělala odhadem 115 milionů dolarů (přes 2,5 miliardy korun), což je oproti předchozímu srovnatelnému období více než dvojnásobek. Ze čtvrté příčky zaútočila na čelo žebříčku hlavně díky příjmům ze svého světového turné.

Druhá je nyní 24letá popová hvězda Taylor Swift, která si tak polepšila o jednu pozici, na což jí stačily příjmy ve výši 64 milionů dolarů. Až z loňského osmého na třetí místo se vypracovala 35letá Pink díky odhadovanému výdělku 52 milionů dolarů.

Poslechněte si Beyoncé v Youradiu

Nejlépe placené ženy v hudebním průmyslu 2013

1. Beyoncé (115 milionů dolarů)
2. Taylor Swift (64)
3. Pink (52)
4. Rihanna (48)
5. Katy Perry (40)
6. Jennifer Lope (37)
7. Miley Cyrus (36)
7. Celine Dion (36)
9. Lady Gaga (33)
10. Britney Spears (20)

„Beyoncé měla během sledovaného období 95 vystoupení, z nichž dostala v každém městě v průměru 2,4 milionu dolarů,“ uvedl časopis Forbes. Další příjmy se jí letos započítají i z prodejů alba, které je v plánu na konec tohoto měsíce. To poslední vydala loni v prosinci.   

Se slávou a penězi ale samozřejmě narůstá i počet těch, kteří se na úspěšné osobě budou chtí přiživit. Beyoncé aktuálně čelí žalobě ohledně skladby XO z alba Beyoncé (2013). Zpěvák jménem Ahmad Lavon Lane požaduje tři miliony dolarů odškodného za to, že Beyoncé vykradla jeho píseň XOXO. Už dříve si na song „stěžovali“ astronauti z NASA, kterým se nelíbilo, že zpěvačka do jeho začátku zapracovala zvuky z kabiny ze zříceného reketoplánu Challenger. Ten vybuchl v roce 1986. (red)