Biffy Clyro dorazí v listopadu do Prahy

Redakce

Už tak nabitý koncertní podzim (koukněte na naše tipy) si připisuje další posilu. 14. listopadu 2013 do pražského klubu Roxy dorazí skotští rockeři Biffy Clyro se svou novou deskou Opposites.

Opposites vznikloběhem peti měsíců v Los Angeles ve studiu The Village, kde nahrávali i The Rolling Stones, Pink Floyd a další. I tohle vědomí “závazku ke klasikům” pomohlo bubeníkovi Benovi, který se zbavil závislosti na alkoholu, zůstat ve znovu nabyté formě.

“Naše poslední tři desky – Puzzle, Only Revolutions a Opposites – vidím jako trilogii, která je velice osobní a je o objevování toho, o čem je vlastně život. Všechny vzestupy a pády, které vás v dospělosti čekají. Jsou to emotivní, prostorové a dramatické desky. Ale další cíle jsou ještě před námi,” říká kapela.

Poslechněte si Biffy Clyro v Youradiu

Soudě podle letního koncertu na maďarském festivalu Sziget (podívejte se na report) se máme na co těšit: stoprocentní nebyly jen projekce a divoké ohně, ale i nasazení Simona Neila a jeho dvou parťáků. Dychtivé publikum si svými hardrockovými peckami i popovějšími baladami vodili jako na drátkách.

Vstupenky stojí 440 korun + poplatky. (sli)