Björk a její barevná koncertní show Biophilia obsadí kina v celé republice

Redakce

Pouze sedm dní, od 20. do 26. října, budou mít čeští diváci možnost vidět ve čtyřiceti kinech (seznam viz níže) snímek Björk: Biophilia Live. Režiséři Nick Fenton a Peter Strickland natočili zpěvačku na předposlední zastávce jejího turné k multižánrovému multimediálnímu projektu Biophilia. Výsledkem je neobvyklý dokumentární film kombinující živé provedení písní z posledního zpěvaččina alba s animacemi a kolážemi obrazů z přírody a vědy.

Kromě Björk a její doprovodné kapely se na scéně objevuje andělský islandský sbor a řada neobvyklých hudebních nástrojů, vytvořených speciálně pro toto turné. Koncert ve filmu dokreslují koláže tektonických desek, DNA, Měsíce či hub. Snímek startuje komentářem přírodovědce a moderátora Davida Attenborougha, který se s Björk již dříve setkal v dokumentu zkoumajícím propojení přírody a hudby When Björk met Attenborough

Björk v kině: Kde film uvidíte? Koukněte na seznam!
Poslechněte si Björk v Youradiu

Sedmidenní turné Biophilia začne 20. října v kině Nadsklepí v Kroměříži, celorepubliková cesta se skončí v olomouckém kině Metropol v neděli 26. října. Film už čeští diváci mohli vidět na festivalu v Karlových Varech, kde měl premiéru.

Zpěvačka před několika dny na svém Facebooku napsala, že na rok 2015 chystá novou desku (a proto se nemůže zúčastnit premiéry Biophilie Live v Londýně). (red)