Björk vydala Vulnicuru o dva měsíce dřív, než byl plán

Redakce

Jen několik dnů poté, co zpěvačka Björk oznámila, že v březnu vydá nové album Vulnicura, utekly skladby z desky na internet.  A tak se Björk rozhodla, že album vydá hned. Nyní je už ke koupi na iTunues. Na březen umělkyně stále počítá s vinylem. 

Na Facebook zavěsila pro fanoušky dlouhý vzkaz: „Jsem šťastná, že se tolik zajímáte o to, co dělám. Uvědomila jsem si, že jsem napsala desku o zlomeném srdci, a dost mě překvapilo, jak jsem celou epochu chronologicky zdokumentovala: tři skladby z doby před rozchodem, tři po něm. Probudil se ve mně antropolog a rozhodla jsem se, že v tomhle stylu udělám celé album. Nejdřív jsem se trochu bála, že k sobě budu moc shovívavá, ale pak jsem si uvědomila, že by to mohlo fungovat univerzálně. A tak doufám, že vám moje písničky pomůžou v nelehké situaci; pamatujte, že zklamání je něco jako biologický proces. Rána se prostě pomalu zhojí.“

Dodala, že po nepříjemné emocionální zkušenosti se jí otevřely nové dveře. V roce 2013 ji kontaktoval venezuleský producent Arca, jenž projevil zájem o spolupráci. „Kdybych si dělala beaty sama, trvalo by mi to tři roky. Takhle jsme byli hotoví za několik měsíců! A pak jsem napsala party pro smyčce a aranže sborů a nahrála je na Islandu. K písničce Atom Dance jsem přizvala svou lásku největší, Antonyho (z Antony And the Johnsons, pozn. red.). Nakonec jsem hledala někoho, kdy by desku zmixoval, a společná kamarádka mi představila producenta jménem Haxan Cloak. Doufám, že se vám to celé bude líbit.“ (red)

Björk – Vulnicura

Stonemilker, Lionsong, History Of Touches,Black Lake,Family, Notget, Atom Dance, Mouth Mantra, Quicksand