Black Eyed Peas zaberou v Praze všechny šatny

Redakce

Americká skupina Black Eyed Peas před nedělním koncertem v pražské O2 areně šokuje pořadatele svými požadavky. Jedny z největších hvězd současné světové muziky před očekávanou show obsadí se svým doprovodem celé podzemí O2 areny. Využijí například všechny šatny, což není ani u hvězd světového formátu obvyklé.
Vedle toho muzikanti také předložili seznam požadovaných vybraných lahůdek. "Kapela chce hlavně lehká zdravá jídla. Přeje si především přírodní antioxidanty, například energetický nápoj z bobulí z amazonského deštného pralesa se schopností detoxikovat a regenerovat organismus a posilovat imunitu," řekl mluvčí pořadatelského Bestsportu Jan Tuna. Seznam občerstvení mimo jiné obsahuje i proteinové koktejly, light sojové mléko, banány, hroznové víno, jahody, ovocné a zeleninové mísy či tortilla chipsy.

Dorazí i celebritky
Speciální občerstvení čeká i návštěvníky VIP pater O2 areny. Například z Klubového patra budou koncert sledovat zpěváci Dara Rolins, Sámer Issa a Tereza Kerndlová či modelky Iveta Lutovská, Agáta Hanychová, Hana Mašlíková, Simona Krainová nebo moderátoři Evropy 2 Libor Bouček a Leoš Mareš. Ti všichni si budou pochutnávat třeba na atlantském lososu pečeným pod sítí z listového těsta, mečounovi provoněném citronovým prachem, medailonkách z vepřové panenky s tymiánem či dušeném hovězím masem s jalovcem, houbami a restovanými kaštany.
Pořadatelé již dříve uvedli, že množstvím dovezeného technického vybavení skupina dokonce překoná Madonnu. Zatímco show královny popu dopravilo do Prahy 36 kamionů a 22 autobusů, Black Eyed Peas potřebují 40 kamionů a 20 autobusů.
Black Eyed Peas ve vysočanské hale vystoupí na obřím pódiu s molem předsunutým až doprostřed arény. To sice umožní bezprostřední kontakt kapely s publikem, plocha na stání však pojme jen 3500 diváků. V předprodeji podle pořadatelů zůstávají posledni stovky lístků. (sli)