Black Sabbath s Ozzym ovládli v Praze šestnáct tisíc metalistů

Redakce

Byly to metalové narozeniny. Koncert skupiny Black Sabbath s Ozzy Osbournem v čele přilákal včela do pražské O2 areny šestnáct tisíc fanoušků. Kapela se do Prahy vrátila po osmi letech v rámci koncertního turné k nové, velmi vyvedené desce 13 (recenze).

Pětašedesátiletý Osbourne s kapelou na sebe nenechal čekat, zpěvákův pronikavě drásavý hlas plus silné tóny kytar a bicích se rozezněly přesně v devět v hitu War Pigs. "Bude to bláznivá noc," zdravil se Osbourne s fanoušky. Výborně postavený setlist turné je neměnný a čítá patnáct skladeb v základním setu. Fanoušci z nové desky slyšeli čtyři skladby, například Age Of Reason nebo ultimátní, dramatický hit God Is Dead?. Zabodovalo i několikaminutové sólo čtyřiatřicetiletého bubeníka Tommyho Clufetose, jenž nahradil Billyho Warda. Po něm přišla kultovní píseň Iron Man. Doslova ďábelská kombinace.

Podívejte se, co Black Sabbath hráli

Co na tom, že Ozzy už  – jakožto pán v letech – po jevišti spíš chodí než lítá, charisma z něj čiší až na balkony. A když si řekne "I can´t fucking hear you", nacpaná arena okamžitě reaguje: jak jinak než řevem. Vystoupení zpestřila projekce, při které se střídaly záběry na členy, dobové filmy, ale i žehnající papež Benedikt XVI. nebo nahé ženy. A když koncert vrcholil skladbami Children of the Grave a hitem Paranoid, byla hala v extázi. (red)