Blanka Šrůmová z Tiché dohody vydává sólovou desku Divokej Praha – Západ

Redakce

Zpěvačka Blanka Šrůmová známá ze skupiny Tichá dohoda vydává po deseti letech sólovou novinku. Na minialbum nazvané Divokej Praha – Západ zařadila svoje autorské písně a coververzi I Just Can’t Help Believin’ od Elvise Presleyho.

"V písničkách se odráží můj osobní život svobodné matky s dítětem, která se musí za všech okolností postarat, život na našem kopci, hraní trampských písniček v hospodě s kapelou mého sedmdesátiletého strýce, lásky odcházející i přicházející, prohry i vítězství a život jaký je," říká o albu.

Tichá dohoda, v níž se Šrůmová spolu s Danem Šustrem proslavila, začala fungovat na konci 80. let a stojí za řadou vynikajících písniček – Kotva a kříž, Marioneta nebo Večírek osamělých srdcí. Poté, co se v roce 2001 skupina odmlčela, vydala Šrůmová první sólové CD Neviditelná (2000). Druhá sólovka Underground jí pak vyšla o pět let později. Čtyři roky účinkovala v projektu Kašpárek v rohlíku, v roce 2011 pak přišla nabídka od Romana Horkého do Kamelotu. Kromě dvou alb s ním také hostovala na albu Na trati skupiny Pozdní sběr. Paralelně ovšem stále vystupovala se svým vlastním repertoárem a v roce 2011 se objevila na pódiu s domovskou kapelou Tichá dohoda, s níž následující rok odehrála comebackové turné k 25. výročí založení. (sli)