Blíže ke hvězdám ve velkém stylu


Právě vychází v jednom balení DVD a živé CD mladé zpěvačky Ewy Farné s názvem Blíž ke hvězdám. Obojí zachycuje poslední den jejího prvního velkého turné – záběry ze zákulisí a závěrečný koncert. Usměvavá Farna spolu s týmem, který o ni pečuje a čistý pop-rock. Fanoušci si jistě přijdou na své, a ostatní nemusejí po shlédnutí litovat.

Na DVD najdete snímek, který divákovi ukáže mnohé z toho, co Ewa Farna podniká, když koncertuje. V příjemně krátkých scénkách se setkáte s normální ještě čtrnáctiletou slečnou. Dozvíte se, jakou má barvu vlasů nebo jak složité může být obléknout se. Když ale hovoří na kamery, není jí na poprvé téměř nic rozumět.

Hlavní linii záznamu tvoří ve vysoké kvalitě zachycený koncert, kde kapela hraje bezchybně a Farna stejně tak zpívá. Písně z již vydaných alb na sebe plynule navazují. Ewina doprovodná skupina DeRocx předvedla, že mimo zvuků dokáže zahrát i drobné divadélko doplňující show. Kytary zvučně zněly, basa podbarvovala a bubny nepřehlušovaly zpěv Farné. Pianistka Pospíšilová zanechává dojem především svým sólem, při kterém na začátku skladby Nebojím se přehrála melodii z matrixovské Clubbed To Death od Roba D. Vokalistka se předvedla i na pozici bubeníka, ale Keith Moon (The Who) z ní nebude.

Ewa Farna ví, Jaký to je

http://www.youtube.com/watch?v=6ld2AqoVcXw&feature=related

Představení v režii Leška Wronky, Ewina manažera, zpočátku značně připomínalo styl americké Pink – jedna píseň za druhou bez zbytečných proslovů, tématicky laděné oblečení a pokud možno i prostředí, a hlavně procítěné pohyby. V půli koncertu přichází obecenstvem řádně oceněné skladby Lalalaj a Ticho, aby dokázaly, že na živo znějí snad ještě lépe než jako studiový singl. Celý koncert graduje ve velkém stylu a vyprodané Kongresové centrum v Praze vás pohltí, až se cítíte jeho součástí.

Na DVD Blíž ke hvězdám ještě jako bonus najdete šest Ewiných videoklipů včetně posledního Boží mlejny melou. Kompilace působí jako lákadlo na osobní účast na příštím vystoupení Farny, kde její písně znějí jednoduše živěji, lépe.

Ewa Farna: Blíž ke hvězdám
CD 18 tracků, stopáž 79´44´´, DVD stopáž 90´31´´, vyd. Universal Music

Témata: