Blíží se nová série American Horror Story: Jaké reálné zloduchy v ní uvidíme?

Redakce

Pokud milujete American Horror Story, pravděpodobně jste také fanoušky Evana Peterse, který se během šesti sérií neuvěřitelně vypracoval. V sedmé řadě, která startuje už 5. září, ho dostanete v extra porci - bude hrát hned několik charakterů!

Seriál American Horror Story si během šesti sezón získal miliony fanoušků. Nejen, že je pekelně děsivý a nabízí skvělé příběhy, je ale také originální – třeba v tom, že tvůrci obsazují stejné herce do různých rolí. V nadcházející sedmé řadě ovšem ze staré gardy už mnoho lidí nezbylo, naštěstí zůstal Evan Peters, totální miláček a hned po Jessice Lange asi nejpopulárnější člen hereckého ansámblu.

Ještě lepší zpráva ale je, že Evan tu nebude hrát jen jednu postavu. V hlavní dějové lince, která se odehrává v roce 2016, sice ztvární fiktivního záporáka Kaie Andersona, fanouška Donalda Trumpa a vůdce sekty, skrze flashbacky se ale dostane do rolí těch nejznámějších lídrů kultů, sekt a komun novodobé historie…

Charles Manson

Asi vůbec nejznámější vůdce kultu je démonický Charles Manson. Věřil v něco, čemu říkal Helter Skelter – termín vzal od Beatles, podle něj to ale bylo cosi jako apokalyptická rasová válka. Jeho následovníci si přezdívali Mansonova rodina a žili s ním v komuně v Kalifornii. Dopustili se devíti vražd, čímž onu válku měli zahájit. Jejich nejznámější obětí byla modelka a herečka Sharon Tate, žena režiséra Polanskiho, kterou zabili v osmém měsíci těhotenství.

David Koresh

David Koresh se v 80. letech přidal k Davidiánům, náboženskému hnutí, které vychází z Adventistů sedmého dne, a po mocenském boji se stal jejich duchovním lídrem. Prohlásil se mesiášem, všem mužům kromě sebe zakázal požívání alkoholu a sexuální styky, ačkoliv sám žil v mnohoženství a pravděpodobně zneužíval i nezletilé členku kultu. Dům, kde žil, přejmenoval na Ranč apokalypsy a shromažďoval tam velké množství jídla a zbraní. Celé to vyvrcholilo něčím, co je dnes známo jako „incident ve Waco“. FBI totiž chtěla na ranč vrazit, skončilo to ale přestřelkou, a tak policisté místo začali obléhat, což trvalo asi dva měsíce. Nakonec uvnitř stavení vypukl požár, který usmrtil většinu příslušníků sekty včetně Koreshe – pro představu to bylo 76 lidí.

Jim Jones

Pastro Jim Jones založil náboženské hnutí Chrám lidu, které původně fungovalo jako rasově smíšená křesťanská komunita. Jak ale rostl počet stoupenců, rostla i Jonesova chuť po moci a jeho kult osobnosti. Později zavrhl Bibli jako knihu plnou lží a komunu přestěhoval do Guayany, kde vytvořil osadu Jonestown – zemi zaslíbenou. Konec nastal, když komunitu navštívil kongresman Leo J. Ryan i s novinářským doprovodem. Někteří členové sekty totiž chtěli uprchnout právě při odchodu politika, na což stráže zareagovali tím, že do nich začali střílet a zabili pět lidí včetně Ryana. Ještě ten den spáchalo 909 obyvatel Jonestownu hromadnou sebevraždu – vypili kyanid. Instruoval je k tomu právě Jones a ty, co se zabít nechtěli, donutil. Hned po nich zemřel i on, jeho však našli s prostřelenou hlavou.

Andy Warhol

Evan si v nové sérii AHS zahraje také Andyho Warhola. Ten sice nebyl přímo vůdcem sekty, ale skoro jako by byl. Jeho Factory se stala mekkou umělců, bohémů a podivínů a malíř sám byl bezesporu jejich nekorunovaným králem. Seriál se ani tolik nezaměří na něj, jako na Valerii Solanas, která napsala radikální feministický manifest SCUM, v němž obhajuje smrt mužů. Tato dáma se totiž rozhodla, že Warhola zabije a málem se jí to povedlo. Jemu následky zranění zůstaly navždy, ji den po atentátu zatkli. Valerii bude mimochodem hrát Lena Dunham.

Video: Jak si vyrobit masku klauna z American Horror Story?

Příběhy sériových vrahů: Klaun zabiják John W. Gacy své oběti pohřbíval pod vlastním domem

Témata: