Bob Dylan vydá v únoru desku s písněmi, které zpíval Sinatra

Redakce

Nové album Shadows In the Night od amerického písničkáře Boba Dylana vyjde 3. února příštího roku (o záměru jsme psali tady) a bude obsahovat deset skladeb. V pořadí 36. Dylanovo studiové album nabízí písně, které zpíval i legendární Frank Sinatra. „Už dlouho jsem něco takového chtěl udělat, ale nebyl jsem nikdy dost odvážný na to, abych se ponořil do složitých aranžmá pro třicítku nástrojů a upravil je pro pětičlenný band,“ řekl Dylan k desce.

Poslechněte si Dylana v Youradiu

„Nejsou zde smyčce, zřetelné lesní rohy či doprovodné vokály, které se často nacházejí na albech se standardními baladami. Bob místo toho dokázal najít způsob, jak dát těmto písním nový život,“ dodal předseda společnosti Columbia Records Rob Stringer.

Shadows in the Night – seznam skladeb:
I’m A Fool To Want You, The Night We Called It A Day, Stay With Me, Autumn Leaves, Why Try to Change Me Now, Some Enchanted Evening, Full Moon And Empty Arms, Where Are You?, What’ll I Do a That Lucky Old Sun.    

Zpěvák, skladatel a kytarista Dylan i ve svých 73 letech jezdí na turné. Letos v červenci opět koncertoval i v Praze, kde byl už několikrát. Poprvé se tu ukázal v roce 1994. Poslední řadové album vydal v roce 2012 pod názvem Tempest. (red)