Bobby McFerrin a Chick Corea spolu zahrají na jaře v Brně

Redakce

Čtrnácté pokračování festivalu JazzFestBrno představuje program. Festival odstartuje 17. března v Bobycentru čtyřnásobná držitelka ceny Grammy Dianne Reeves, o tři měsíce později ho – 17. června – ukončí hlasový kouzelník Bobby McFerrin a pianista Chick Corea. Dvojice těchto vynikajících hudebníků vystupuje společně jen velmi zřídka a do Česka se svým unikátním projektem přijíždí vůbec poprvé. Vstupenky na festival stojí 390 až 1990 korun.

Poslechněte si Bobbyho v Youradiu

„Bobby McFerrin si během svých předchozích návštěv v České republice získal přízeň zdejšího publika a podobné popularitě se těší i Chick Corea. Oba už v Brně samostatně hráli, společné vystoupení se tak nabízí jako přirozené pokračování jejich brněnského hudebního příběhu,“ říká umělecký ředitel festivalu Vilém Spilka. „Znají se už řadu let, mají za sebou mnoho vystoupení a jejich vzájemné napojení i schopnost vtáhnout posluchače do tvůrčího dění nemají obdoby. Bobby McFerrin je navíc v situaci jeden na jednoho určitě umělecky nejsilnější,“ dodává Spilka.

Kromě vystoupení světových hvězd festival nabídne v průběhu měsíců března a dubna tradiční koncerty v nejrůznějších brněnských koncertních sálech a klubech. Místa konání budou hostit jak zástupce české hudební scény, tak reprezentanty progresivního zámořského i evropského jazzu. (red)