„Bóbika“ a další legendární české reklamy, které jste určitě nezapomněli

Redakce

Reklamy jsou někdy otravné, ale někdy i chytlavé. My pro vás máme seznam těch, které si určitě pamatujete dodnes.

  1. Reklama na Kofolu – „Nene, já nemusím, já už ho vidím.“

Kdo si tuto reklamu nepamatuje? Spot od producenta Martina Krejčího a firmy Kaspen, v němž hrál Josef Poláček a Sandra Flemrová, se hraje již dvanáct let. Stále se zde totiž najdou tací, kteří se na reklamu podívají a zase se zasmějí. Prasátko, které v reklamě je, je skutečné. Než se podařilo finální scénu natočit, trvalo to prý několik dní.

  1. „Bóbika“

Bóbik vyvoval značnou kontroverzi. Od doby, kdy zamilovanému páru v čínské restauraci připravili jídlo z jejich milovaného psa, uplynulo taktéž dvanáct let a většina z nás si stále vzpomene, jak to bylo. Reklama od Lea Burnetta, kde se v hlavní roli zamilovaného páru představil Václav Rašilov a Barbora Halamová, je ukázkovým příkladem reklamy, kterou si všichni pamatují, ale nikdo už neví, na co vlastně byla. Byla na portál Centrum.cz.

  1. Vodafone – „Mohli jsme pro vás natočit normální vánoční reklamu, ale my jsme řekli NE“

Bez pejsků a vánoční atmosféry se neobešla ani další reklama. Na spotu mají podíl Gary McGuira, Martin Jaroš z marketingového oddělení Vodafonu, ale také i Petr Čtvrtníček, který přednesl uvěřitelný ironický přednes a také vlastní invenci. Falešní soby v podobě čivav dodávají velkou míru roztomilosti.

  1. Májka – „Bohúšu, pospěš!“

Reklama na Májku s Bolkem Polívkou. Snaží se apelovat na tradiční české hodnoty a sází na nacionalismus, coby součást naší povahy. Právě proto je zde hlavní postava Bohúš z filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntag a Májka prezentovaná jako zlaté dědictví.

  1. „XXXLutz Tatatata“

Legendární reklama, která nám lezla totálně na nervy. Je označována za nejhorší reklamu všech dob, ale její slova byla naprosto nakažlivá. Díky popěvku zde nehrozí, že by někdo nevěděl, na co vlastně reklama je.

Prosinec v kinech nepřinese jen Star Wars, ale i jiné výborné filmy

Hunger Games v číslech: Kolik Katniss vystřelila šípů a další zajímavosti