Bohemian Burlesque Festival: Zažijte nezapomenutelnou podívanou

mim

V Praze a v Brně se od 1. do 4. 11. 2018 koná už třetí ročník Bohemian Burlesque Festivalu. Přijede 68 vystupujících z 18 zemí světa.

Na čtyřech akcích v rámci festivalu se představí řada slavných světových burlesque tanečnic, ale i kabaretní umělci, akrobaté, komici a hudebníci. Zpravidla každý umělec na festivalu představuje jen jedno číslo. Mezi nimi jsou klasická, fetish a komická čísla, nebo boylesque (mužská burleska). Vyskytují se i čísla radikální a politicky angažovaná.

“Celý ten víkend nás všechny neuvěřitelně nabíjí novou motivací a energii šířit naše třpytivé vidění světa,“ říká producentka Lucie Čihánková alias Agelica G. L´Amour.

Historie

Před sedmi lety se Angelica začala zajímat o burlesku na Novém Zélandu a navštívila různé festivaly a show po světě. V roce 2013 společnost Bohemian Burlesque produkovala první mezinárodní burlesque show v České republice a vůbec první v Brně.

Od té doby Bohemian Burlesque ve svých 23 produkcích stále propojuje místní scénu se světovou. Dává příležitost českým tanečnicím učit se od světových hvězd. Snaží se inspirovat co nejvíce dam a pánů, aby burlesku poznali a vyzkoušeli i na kurzech, po nichž se sami mohou stát vystupujícími. Vyvrcholením vzdělávacích aktivit bylo založení festivalu v roce 2016.

Hlavní program festivalu

  1. listopadu od 20:00 Bohemian Cabaret Brno, Kabinet Múz, Sukova 4, Brno
  2. listopadu od 19:30 Bohemian Cabaret Prague, Grand Hotel Bohemia, sál Boccaccio, Novodvorská 4, Praha
  3. listopadu od 21:00 Bohemian Queen Night, Tresor club, Vinohradská 25, Praha

Doprovodné akce

  1. listopadu od 12:00 Bohemian Market, Tresor club, Vinohradská 25, Praha

Na Bohemian Marketu mohou do světa burlesky nahlédnout i ti, kteří tuto uměleckou formu dosud neznají. Za nižší vstupné uvidí vystoupení nových talentů z celého světa a dozví se více i o retrostylu, který je s burleskou neodmyslitelně spojený. Sami si ho mohou vyzkoušet například formou retro účesu. Od více než dvaceti prodejců si mohou zakoupit ručně malované nebo retro oblečení, šperky, kloboučky, korzety, prádlo a jiné doplňky.

Letos budou součástí akce i tři módní přehlídky, vystoupení rockabilly kapely The Beautifuls, komedie na stojáka a také diskuze s headlinery festivalu. Těmi jsou letos legendární Jo Weldon, která stála spolu s Ditou von Teese u obrody žánru burlesky na konci 80. let v USA, Sina King, prominentní umělkyně z Austrálie, a Tronicat Le Miez, přední burleska z Německa. Druhým rokem byla pozvána i Miss Botero, legenda z Francie, která vystupovala již v 80. letech. Hosté festivalu budou také vést celkem šest workshopů v průběhu festivalového víkendu.

Tady se můžete podívat na náš rozhovor s českou burleskou Terezou Vackovou: