Bojíte se tmy? Přinášíme vám nejlepší filmové lekačky letošního jara

Lucie Bryndová

Jestli už vás nebaví klasické horory s předem jasnou zápletkou a koncem, pak si určitě nenechejte ujít následující tři nové kousky letošního jara, které vás rozhodně nenechají spát. Jaké děsivé příběhy si pro vás světoví režiséři připravili?

Tiché místo. V dnešní době si málokdo dovede představit absolutní ticho. Možná někde na samotě u lesa, ale stejně… Ticho je děsivé. Ještě horší na něm je, když víte, že pokud ho prolomíte nějakým zvukem, může vás to stát život. Přesně o tom je příběh rodinky Abbotových, která žije poklidným životem na samotě a vychovává tři děti. Po „Jejich“ příchodu ale začala platit zvláštní pravidla, která nesmí za žádnou cenu porušit. Kdo jsou Oni? To nikdo neví. Jisté ale je, že mají mimořádně vyvinutý sluch a každičký zvuk přiláká jejich pozornost, která pro lidi znamená jistou smrt, což záhy rodina Abbotových na vlastní kůži pozná. Film natočil John Krasinski, který si v něm zároveň zahrál jednu z hlavních rolí po boku své manželky Emily Blunt, která je jeho manželkou i ve filmu. Na film se můžete přijít podívat do kina od 3. května.

Vadí nevadí. Hru Vadí nevadí zná asi každý teenager. Na správné house party s partičkou vytáhnete hru Vadí nevadí, zvolíte si otázku, na kterou buď odpovíte pravdivě, nebo musíte splnit nějaký úkol. Stejnojmenný film jde ale do hloubky. Kdo jednou začne hru hrát, ten je v hledáčku nadpřirozených sil. Taková hra pak může skončit puze smrtí. Jediným možným únikem je začít hrát podle pravidel… Studentka Olivia vyrazí s partou na pohodovou dovču do Nového Mexika, kde se seznámí s pohledným sympaťákem. Ve strašidelném klášteře začnou hrát hru Vadí nevadí a atmosféra začíná houstnout. Ta se ještě zhorší v momentě, kdy jim pohledný sympaťák prozradí, že kdyby je do hry nevtáhl, zemřel by. Povede se téhle partě zastavit smrtící kolotoč, když žádné rozumné řešení zdánlivě neexistuje? Na premiéru se můžete těšit 19. dubna.

Ghost Stories. O žánrový nadprůměr letošního jara by se měl postarat snímek Ghost Stories. Skeptický a racionálně smýšlející profesor Philip Goodman se rozhodne osobně prozkoumat tři záhadná místa, o nichž se proslýchá, že jsou exemplárním důkazem nadpřirozených sil. Ačkoli se zdá, že jde o perfektně sehraný vtípek, opak je pravdou, kterou profesor prožije na vlastní kůži. Toto zbrusu nové hororové drama láká na netradiční zpracování a hlavní hvězdu filmu Martina Freemana. Nejočekávanější hororová premiéra s drsným scénářem propukne 7. června.