Brian Eno oživuje devadesátky. Tady je Praha, dosud nevydaná skladba

Redakce

O slavném skladateli a producentovi Brianu Enovi se v poslední době hovořilo hlavně v souvislosti s Karlem Hydem z Underworld, s nímž vydal v rychlém sledu dvě alba. Nyní Eno ohlásil, že k vydání chystá také své starší nahrávky z 90. let.

Reedice čeká 2. prosince Nerve Net (1992), The Shutov Assembly (1992), Neroli (1993) a The Drop (1997). Každé album dostane bonusový materiál: Nerve Net vyjde spolu s My Squelchy Life, „ztracenou“ deskou z roku 1991. The Shutov Assembly doprovodí sedm dříve nevydaných tracků ze stejného nahrávání. Součástí Neroli bude hodinový set pojmenovaný New Space Music a The Drop doprovodí devět nevydaných skladeb, použitých pro  japonský projekt 77 Million Paintings z roku 2006. (sli)

Poslechněte si nevydanou ambientní skladbu pojmenovanou Prague, jež bude součástí desky The Shutov Assembly. V souvislosti s tím zmiňme hudební instalaci Music For Prague, již v galerii Nová síň ve Voršilské ulici v Praze 1 uspořádal u příležitosti Enovy návštěvy Prahy v roce 1998 Britský kulturní institut. Spolu s Enem se na instalaci podílel multimediální výtvarník a pedagogo AVU Jiří Příhoda. (sli)

[soundcloud url=“https://api.soundcloud.com/tracks/174367229″ params=“auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false&visual=true“ width=“100%“ height=“450″ iframe=“true“ /]