Britští poslanci mají kapelu a do voleb jdou s deskou

Redakce

Anglie má něco, co by se v České republice v současné době zřejmě nemohlo stát ani omylem. Čtyři britští poslanci z různých stran spolu totiž už šest let fungují jako rocková kapela MP4 (MP je zkratka spojení Member of Parliament, tedy člen parlamentu – pozn. red.) a vydávají první album Cross Party. Poslanci hrají hudbu inspirovanou kapelami typu The Beatles nebo Oasis a od roku 2004 už měli několik koncertů.
Zatímco kytaristé Ian Cawsey a Kevin Brennan jsou z vládní Labouristické strany, bubeník Greg Knight v práci sedí v řadách opozičních konzervativců a pianista Pete Wishart je ze Skotské národní strany. Cawsey v žertu řekl, že jestliže se o rozpad kapely nepostará britská veřejnost, pak může být MP4 v dějinách první, která zanikne kvůli politickým neshodám hráčů. Britští labouristé a konzervativci jsou totiž před květnovými volbami na kordy, morálku v MP4 to ale prý zatím nepodlomilo.
Výtěžek z prodeje desky, na které je jedenáct skladeb a osm složili sami muzikanti, půjde charitativní organizaci Help for Heroes, která podporuje zraněné vojáky ve válečných konfliktech. (sli)

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit