Britští poslanci mají kapelu a do voleb jdou s deskou

Redakce

Anglie má něco, co by se v České republice v současné době zřejmě nemohlo stát ani omylem. Čtyři britští poslanci z různých stran spolu totiž už šest let fungují jako rocková kapela MP4 (MP je zkratka spojení Member of Parliament, tedy člen parlamentu – pozn. red.) a vydávají první album Cross Party. Poslanci hrají hudbu inspirovanou kapelami typu The Beatles nebo Oasis a od roku 2004 už měli několik koncertů.
Zatímco kytaristé Ian Cawsey a Kevin Brennan jsou z vládní Labouristické strany, bubeník Greg Knight v práci sedí v řadách opozičních konzervativců a pianista Pete Wishart je ze Skotské národní strany. Cawsey v žertu řekl, že jestliže se o rozpad kapely nepostará britská veřejnost, pak může být MP4 v dějinách první, která zanikne kvůli politickým neshodám hráčů. Britští labouristé a konzervativci jsou totiž před květnovými volbami na kordy, morálku v MP4 to ale prý zatím nepodlomilo.
Výtěžek z prodeje desky, na které je jedenáct skladeb a osm složili sami muzikanti, půjde charitativní organizaci Help for Heroes, která podporuje zraněné vojáky ve válečných konfliktech. (sli)