Brr! 4 příklady nejděsivějších lékařských pokusů, které někdo skutečně provedl

Redakce

Bojíte se rádi? Čtěte čtyři příklady z historie, které jsou horší, než leckterý filmový horor.

 • Šílené pokusy nacistů
  Je asi jen málo případů, kdy nacisté neplatí za nejhorší lidi v historii. Co se týče lékařských pokusů, tam ale opravdu překonali. A to nemluvím jen o doktoru Mengelem, který vstřikoval dětem barvivo do očí, aby zjistil, jestli jim tak dokáže upravit odstín, a sešíval novorozeňata s cílem vytvořit falešná siamská dvojčata. V některých koncentračních táborech byly na vězních například testovány nové léky. Aby bylo co léčit, vojáci jim vytvářeli „simulovaná bojová zranění“ – takže je řezali a pálili a rozhodně to nebylo v souboji. A tak bychom mohli pokračovat…
 • Japonská jednotka 731
  Je to krycí název pro Jednotku biologického a chemického výzkumu japonské armády. Jejich „majstrštykem“ bylo nasazení morem infikovaných blech proti civilistům v Mandžusku s cílem pozabíjet co nejvíce lidí. Lidem, na kterých jednotka testovala, byly například zmrazovány a znovu rozmrazovány končetiny, případně jim nějakou tu ruku či nohu lékaři rovnou uřízli a přišili na úplně jiný konec těla. A protože chtěli co nejširší vzorek, nebáli se zkoušet to i na dětech a těhotných ženách.
 • Experimenty v Holmesburgské věznici
  Dermatolog Albert Klingman se proslavil zázračným krémem proti akné, ale také tím, že prováděl pokusy na vězních z nápravného zařízení v Holmesburgu. Většina z nich byla pro vládu nebo farmaceutické firmy. Vězně vystavoval například působení vysoce toxického dioxinu nebo jim do těla nasazoval stafylokokové infekce nebo plísně či herpes. Svým subjektům nicméně platil a kvůli tomu se to pak také celé provalilo. Vzhledem k tomu, že si někteří vězni přišli na dobré peníze, rozjel se v zařízení obchod s bílým masem.
 • Plutonium přímo do žíly
  Na začátku 90. let přiznalo vedení univerzitní nemocnice v Chicagu, že třem na rakovinu umírajícím pacientům bylo v roce 1945 do žil píchnuto plutonium, jedna ze základních složek atomové bomby. Tento pokus měl být v Chicagů aplikován na minimálně 18 lidech jako součást celostátního výzkumu americké vlády. Testování na lidech je šílenost, testování na vlastních to posouvá ještě na úplně nový level.

Přehlídka nočních děsů: 13 strašidelných historických fotek, které vám už nedají spát

10 podceňovaných hororů, které mají nízké hodnocení, ale vysokou míru strašidelnosti

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit