Bruce Springsteen vydá výběr z nepoužitého materiálu

Redakce

Bruce Springsteen ohlásil, že 14. ledna 2014 mu vyjde nová deska. Jmenovat se bude High Hopes a obsahovat bude "ten nejlepší materiál, který vznikl během uplynulých dekád." Prozatím poslední klasická řadovka – Wrecking Ball – vyšla v roce 2012 (recenze).

Poslechněte si Bruce Springsteena v Youradiu

Na High Hopes se Springsteenem spolupracoval Tom Morello z Rage Agains The Machine, jeho kytaru najdeme i v titulní stejnojmenné skladbě, kterou už ovšem Springsteen vydal v polovině 90. let na raritním EP Blood Brothers. Autorem písničky je Tim Scott McConnell ze skupiny Havalinas. Morello také na desce zpívá, ve skladbě The Ghost of Tom Joad si střihl s Brucem duet.

Tom Morello se přidal k Springsteenovi a jeho E Street Bandu během australského turné v březnu 2013 a stal se, jak řekl sám Springsteen „mojí múzou, která posunula celý tento projekt do vyššího levelu.“ Součástí alba High Hopes budou i osobní zpěvákovy zápisky o tom, jak deska vznikala. (sli)

High Hopes – seznam skladeb

High Hopes (feat. Tom Morello), Harry’s Place (feat. Tom Morello), American Skin (41 Shots) (feat. Tom Morello), Just Like Fire Would feat. Tom Morello), Down in the Hole, Heaven’s Wall (feat. Tom Morello), Frankie Fell in Love, This Is Your Sword, Hunter of Invisible Game feat. Tom Morello), The Ghost of Tom Joad (feat. Tom Morello), The Wall, Dream Baby Dream (feat. Tom Morello)