Bude s Vanessou bílá zima? Skupina v únoru vyráží na turné

Redakce

Elektronická kapela Vanessa, která ne sebe naposledy upozornila lehce skandálním vystoupením v televizní Tečce páteční noci, kde cosi bílého šňupala z Bible, kouřila, hovořila sprostě a dělala obscénní gesta, vyráží v únoru na turné. Oslaví na něm 25. narozeniny a vydání nového maxisinglu, na kterém bude například nová verze starší skladby Mikronaut nebo cover Podivuhodného mandarína od Plastic People.

Poslechněte si Vanessu v Youradiu

Vanessa si pro turné nachystala sérii překvapení, prozatím prozrazuje jedno. Jmenuje se John Fryer, pracoval jako zvukový inženýr například s Depeche Mode nebo Cocteau Twins, produkoval poslední album Vanessy Antidotum a pooprvé s ní vyjíždí na turné v roli hosta.

Kapela se poprvé představí na halovém turné, tedy i na velkém pódiu a s efekty. Lépe tak bude vidět veškerá nahota a násilí, které Vanessa coby obraz zkažené české společnosti na koncertech dlouhodobě ukazuje. (red)

Termíny turné

1. 2. Praha (Forum Karlín), 3. 2. Plzeň (Hala TJ Lokomotiva), 5. 2. Ostrava (Bonver Arena), 7. 2. Bratislava (Babylon), 9. 2. Brno (Hala Vodova), 10. 2. Pardubice (Malá ČEZ Arena)