Budějovický majáles kašle na hitparádové hudebníky. Sází na kulturu a workshopy.

Redakce

Majálesové sezóně ve většina českých měst už odzvonilo, ale České Budějovice využili pár posledních květnových dnů k uspořádání oslav jara a mládí po svém. Od pondělí do pátku ( 25. – 29. května) bude budějovický majálesový program plný divadla, workshopů, přednášek, projekce autokina a produkce kapel, které top 10 žebříčcích jen taj neuvidíte. 

Budějoviští se úspěšně vyhnuli tradici davových majálesů, na kterých pobíháte s pivem v ruce od jedné stage k druhé. Spíš než na hudbu vsadili na zajímavý kulturní mix, ve kterém se najdou jak studenti, tak generace, které jsou ze školních lavic nějaký ten pátek venku. Užít si můžete workshop na lezecké steně, naučit se s 3D tiskárnou, zahrát si bojovku, mrknout se na módní přehlídku, poslechnuot si autorská čtení nebo si v diskuzi zapolemizovat nad osudem Řecka. 

Dvanáctý ročník Budějovického majálesu bude bohatý i na divadelní performance. Na vlastní divadelní a hudební scéně v bývalé smaltovně se představí divadlo Spitfire Company, které beze slov zahraje hru ovlivněnou Menzelovým ztvárněním Havlovy audience nebo a soubor DAMU sehraje představení Střepy a chlebíčky, které můžete znát i z pražských JATEK78. Zahejtovat si naživo přijde i trojice sarkastických negoušů sdružujících se pod názvem 1000vecicomeserou. Program oživí i prohlídky města s bezdomovci. 

Hudební line-up si pro návštěvníky přichystal kapely DVAKyklos Galaktikos, Kalle nebo Subject LostChybět nebudou ani zahraniční DJs nebo Jiří Schmitzer. (kar)