Budiž světlo. Stromboli se vrací s deskou a velkým koncertem v 02 aréně

Redakce

K nadcházejícímu třicátému výročí si skupina Stromboli nadělila velký dárek: 4. prosince bude hrát v pražské O2 areně. Zazní na něm i nové písničky, protože duše kapely, kytarista Michal Pavlíček, aktuálně dokončuje nové, v pořadí třetí album kapely. Vyjde po 25 letech od nahrávky Shutdown, dominuje na něm Bára Basiková a jmenovat se bude Fiat Lux (Budiž světlo). Lístky na koncert seženete od 390 Kč.

„Album je víc písničkové, ale nejsou na něm obyčejné písničky. Mají určitou hudební nadstavbu, nejsou v nich tradiční a zažité postupy. Michal napsal krásné melodie, které jsou pro Stromboli charakteristické a navazují na první období kapely,“ říká Basiková. Autorem skladeb je právě Michal Pavlíček, o texty se postaral hudebník a spisovatel Vlastimil Třešňák. Ke dvěma napsal text Petr Kolečko. 

Poslechněte si Stromboli v Youradiu

„Hudebně pro mne nebylo těžké navázat, ale o čem zpívat? To byla zásadní otázka, kterou jsem si kladl. A jsem rád, že obsah sdělení nakonec určily první texty Vlasty Třešňáka. Poslal mi své básně a ty mě prostě vzaly u srdce. Některé jsem zhudebnil, některé vznikly až poté, co jsem napsal hudbu,“ dodává Pavlíček. 

Album vyjde v polovině listopadu a na obale, který bude vycházet z toho původního (foto v galerii), pracují akademický sochař Michal Blažek a fotograf a kameraman Jan Malíř.

Na koncertě v O2 aréně vystoupí Stromboli v původní sestavě i  s dřívějšími příležitostnými hosty skupiny ve složení Michal Pavlíček, Bára Basiková, Klaudius Kryšpín, Jiří Veselý, Vendula Kašpárková, Vilém Čok, Vladimír Guma Kulhánek a Roman Dragoun. (red)