Buďte single, dokud nenajdete chlapa, který dělá těchto 10 věcí

Paga

Zamilovanost je krásná věc. Někdy ale taky způsobuje, že jsme absolutně zaslepení a nevidíme, že vedle sebe máme naprostého idiota. Tohle jsou takové malé náznaky toho, že byste do budoucna po boku tohoto člověka nebyli nejšťastnější.

  1. Cítíte se s ním milovaná. To, že se nebojíte něco říct ze strachu, že vás praští, považujeme za samozřejmost. Přidejte k tomu ještě ale pocit bezpečí a jistoty. Nenechává vás na holičkách, víte, že mu můžete zavolat s píchnutou pneumatikou i nějakým typickým PMS výbuchem. Pořádný chlap tohle všechno ustojí a nemyslí jen na sebe. Snaží se totiž myslet na to, abyste byla šťastná a neopustila ho.
  2. Dostojí slova. To není jen to, že slíbí, že vynese koš a do týdne ho fakt vynese. Máme tím na mysli to, že si váží vašeho času a nenechá vás bez varování čekat hodinu samotnou v kavárně. Taky by měl dodržet to, co slíbí. Jakože když se zaváže, že vám bude při příští cestě do práce svítit zadní světlo auta, opravdu bude svítit.
  3. Nezdráhá se vás představit rodině a přátelům. Nedrží vás od svých blízkých tak daleko, jako byste měla mor. Sám vás k nim totiž dovede a hezky vás s nimi seznámí. Když konverzace směřuje někam, kde by vám to mohlo být nepříjemné, umí se postarat o to, abyste se cítila co nejlépe.
  4. Věří v upřímnou komunikaci. Nehraje s vámi hry. Nesnaží se vám mazat med kolem pusy, aby dosáhl svého. Když se mu něco nelíbí, řekne to. Když se mu něco líbí, taky to řekne. O tom, co štve vás, je ochotný mluvit a neutíká před tím. Čas od času dokáže potlačit svůj macho man postoj a chovat se skutečně empaticky a citlivě. A to se cení.
  5. Neděsí ho závazky. Velká výhoda je potkat takového chlapa. Když se „nechtěně“ zmíníte o dětech, společném bydlení nebo svatbě, nemá tendenci změnit si identitu a emigrovat. Ale vy musíte být taky opatrná a nevyděsit ho. Přijde čas, kdy o tom začne sám. Nebo ne.
  6. Chybíte mu, když nejste spolu. Musela jste na týden odjet pryč. Nejdřív dělá hrdinu, ale po dvou dnech už sám hlásí, že mu chybíte. Pak se na sebe těšíte a návrat je víc než úžasný. Pokud odjedete a on si ani nevšimne, že jste pryč, i když tvrdí, jak vás miluje, zpozorněte.
  7. Je dobře vychovaný. Nemusíte mu říkat, ať se chová slušně k vašim rodičům a neflirtuje před vámi se servírkami. Je totiž sám od sebe zvyklý nechovat se jako hovado. Myslíte, že ho změníte? Že to bude za čas lepší? Ano, změní se. Ale leda k horšímu.
  8. Chrání vás, když jste zranitelná. Nedělá z vás hysterku, když pláčete kvůli mrtvému domácímu mazlíčkovi nebo kvůli ztrátě práce. Můžete se mu v klidu vybrečet na rameni. Jakmile se k vám někdo chová nepřístojně, hned zakročí. Jste totiž jeho zlatíčko. Pokud při vás nestojí a při první příležitosti obrátí všechno proto vám, možná byste se měla obrátit vy k němu zády. Tohle nic dobrého nevěstí.
  9. Nechová se, jako by byla všechno vaše vina. Všechny páry se hádají. Nakonec ale najdou rozumný kompromis a snaží se všechno urovnat. Jestli se ale váš partner chová tak, že je všechno vaše vina a on je ublížené neviňátko, berte to jako velké varování. Protože když to dělá už teď, připravte se, že na vás v budoucnu hodí i to, že si neudrží práci, nemá peníze nebo prohrál na automatech celou výplatu.
  10. Jste na prvním místě. Když jste na večeři nebo koukáte na film a zavolá jeho kamarád, není to důležité, protože teď je s vámi a kamarádovi se ozve jindy. Někteří chlapi žijí ale v tom, že nejdůležitější jsou kámoši, pivo a fotbal. Opět vám můžeme s naprostou jistotou říct: Jestli to dělá na začátku vztahu, za pár let to bude ještě horší.