Busta Rhymes vám dá, co budete chtít


Busta Rhymes je rapper s pěkně proříznutou pusou. Klidně vás profackuje svou energií a nadchne rychlostí, kterou vypouští slova a odpichuje se jimi od nečekaných rytmů, jež vás donutí skákat. S takovou pověstí si už můžete v muzice dělat, co chcete. Nebo ne?

Busta RymesOsmé studiové album Busty Rhymes, tohoto rappera před výbuchem, ale není žádná B.O.M.B.a, i když se tak původně mělo jmenovat. Názvů bylo ve hře hned několik, ale po mnoha tahanicích i se samotným vydáním nakonec zvítězil Back On My B.S. (pozn.: B.ullS.hit). Tento název vzešel z textu hitovky Show Ya G-stro z produkce The Neptunes, která se na albu nakonec neobjevila a vyšla na soundtracku Rychle a zběsile 4.

Název desky napovídá, že tady něco smrdí
Album je docela pestré, co se týká hostů, jsou tu nováčci Ace Hood nebo Souljah Boy Tell`Em, ale i staří dobří Mary J. Blige a Common. V jejich záplavě se ale Busta Rhymes trochu ztrácí. Ne že byste ho přeslechli, ale není ani snadné vystihnout, co chtěl deskou říct. Velkolepý začátek ve stylu symfonie s nápěvkem názvu desky jako by říkal: „Chceme to velký a chceme to hned.“ Dalším příkladem jsou singly Arab Money, ke kterému si Busta připravil i speciální tanec, a Respect My Conglomerate s až trapně průměrným videoklipem.

Samozřejmě, že na desce jsou skvělé momenty. např. píseň Kill Dem od dua producentů The Neptunes a I`m Go and Get My v produkci DJe Scratche. Všechny trochu něco připomínají, a tak to má možná u hitů být. Nechybí ani „slaďák“ Sugar, kde s Bustou zpívá samotný autor, stroj na hity, Jelly Roll. Desku uzavírá příjemná věc Decision s Mary J. Blige, Commonem a Johnem Legendem. A dnes asi už povinná bezpohlavní discotéka od Jelly Rolla s hostující Estelle.

Poslechněte si Kill Dem

http://www.youtube.com/watch?v=FLa-rF5L4uM

Nové „hity“ Busta Rhymese vás rozhýbou a určitě zapadnou do mnoha playlistů. A deska jako celek? Alba jako celek už možná nikdo neposlouchá, takže máte, co jste chtěli.

Busta Rhymes – Back On My B.S.
Vydal:
Universal Motown, 2009
Stopáž: 54 minut
Skladby: Wheel of Fortune – DJ Scratch, Give Em What They Askin for – Ron Browz, Respect My Conglomerate" (feat. Lil Wayne & Jadakiss) – Focus…, Shoot for the Moon – Danja, Hustler’s Anthem ’09 (feat. T-Pain) – Ty Fyffe, Kill Dem (feat. Pharrell & Tosh) – The Neptunes, Arab Money (feat. Ron Browz)– Ron Browz, I’m a Go and Get My… (feat. Mike Epps) – DJ Scratch, We Want In (feat. Ron Browz, Flipmode Squad: Spliff Star & Show Money) – King Karnov, We Miss You (feat. DeMarco & Jelly Roll) – Needlz, Sugar (feat. Jelly Roll) – Jelly Roll, Don’t Believe Em (feat. Akon & T.I.) – Cool & Dre, Decision (feat. Jamie Foxx, Mary J. Blige, John Legend & Common) – Mr. Porter, World Go Round (feat. Estelle) – Jelly Roll

Témata:, ,