Candle In the Wind, písnička pro Dianu, slaví patnáctiny

Redakce

Ve čtvrtek 13. září oslaví patnácté narozeniny singl Candle In the Wind. Elton John skladbou uctil smrt princezny Diany, která tragicky zahynula v Paříži. Singlu se prodalo 33 milionů kusů, lépe se historicky prodávaly jen Bílé Vánoce Binga Crosbyho (50 milionů).

Britský zpěvák Elton John zazpíval svou píseň o "svíci, která dohoří dávno před tím než tvá legenda" během pohřbu Diany ve Westminsterské katedrále v Londýně.

"Na začátku poslední sloky se mi zlomil hlas a skutečně jsem se zalykal," řekl John, který se s Dianou mnoho let přátelil. "Musel jsem prostě zavřít oči, zatnout zuby a překonat to. Průchod citům jsem dal, teprve když jsem dozpíval a kdy jsem pocítil obrovskou úlevu nad tím, že jsem nahrávku zvládl a nepopletl jsem slova," přiznal zpěvák, jenž skladbu o pár hodin později nahrál ve studiu. Hned první den se jí ve Velké Británii prodalo na 600 tisíc kusů.

Candle In the Wind je Johnův hit ze 70. let, jehož slova Johnův textař Bernie Taupin na počest Diany pozměnil; Dianu v něm označuje za růži.

Původně Elton John skladbu nazpíval pro americkou herečku Marilyn Monroe, která (stejně jako princezna) zemřela ve 36 letech.

John za singl získal cenu Grammy za rok 1997 za mužský popový výkon. (sli)