Cansei de ser sexy a jejich Donkey nenudí


Podmanivé melodie vylézající z děr elektra, popu a disca, smíchané v opojnou směsici, dávají dohromady oslíka. Nebo se nová deska jmenuje jen a pouze Donkey? Bez žádných dalších skrytých významů (opravdu?). Brazilská bláznivá šestice nachystala další hravé album. Trsnete si se mnou?

Pohled na fotky kapely nám dává nahlédnout do dob, kdy se nad východní Evropou válela železná opona. Divné afro/trvalá účesy, zašedlé barvy jejich outfitů. Člověk nepostižený jejich hravostí asi prvotně nevytuší, že to nemyslí až tak úplně vážně. A oni se opravdu asi neberou vážně. Ani ten hudební průmysl neberou zas až tak vážně.

Dusavý hravý Osel
První, eponymní, desku CSS mám ráda. Je hravá, až mrazí, a něco podobného do našich uší doputovalo třeba v podobě Robots in Disguise. A tak na druhý pokus vyprodukovali relativně stejnou desku jako tu první. Relativně proto, že původní model měl úspěch, relativně i proto, že není úplně přes kopírák. A hlavně nenapodobuje nikoho jiného. Alespoň takový máte pocit, když prvně uslyšíte písně z alba Donkey. On i název Osel může bystrému posluchači leccos napovědět. Oslem bude pravděpodobně i ten, kdo označí podivnou směsici dusavého-elektropopu za prvoplánovou a nudnou. Když nemáte náladu, nezvedne vám ji ani partie veleveselého Člověče, nezlob se, natož hlasité disco se specificky uječeným hlasem frontmanky Lovefoxxx.

Elektropopová Alala

Parta, co se nebere vážně
Brazilská šestice hravých muzikantů se vám obemkne kolem hudebního srdce jen v případě, že jste tolerantní k výstřelkům podobného typu. Přirovnala bych to asi k oblečkům Alyson Goldfrapp, nebo k Madonně (ale ta se bere docela vážně, takže tohle přirovnání je pasé).
Druhé album bývá dost často klíčové. CSS vydali napoprvé desku, která slavila úspěchy nejen v domovské Brazílii. I česká rádia si tuhle partičku docela oblíbila pro její podmanivé melodie, které jsou běžně schopny průměrného posluchače strhnout k tanci. A o to v hudebním průmyslu přece jde, ne? Vyprodukovat, zalíbit se, prodat, pobavit, neztratit se a bavit dál. Tahle partička je sice znuděná tím, jak je sexy, ale nás zatím nenudí. Zatím!

Cansei de ser sexy: Donkey
Celkový čas: 39:18
Skladby: Jåger Yoga, Rat is Dead (Rage), Reggae All Night, Give Up, Left Behind, Beautiful Song, How I Became Paranoid, Move, I Fly, Believe Achieve, Air Painter.

Témata:, ,