Čechomor nahrává v USA novou desku

Redakce

Skupina Čechomor připravuje po šesti letech novou řadovou desku. Ke spolupráci si tentokrát přizvala amerického skladatele, kytaristu a producenta Gerryho Leonarda, jenž hrál například s Davidem Bowiem nebo Cyndi Lauper. „V současné chvíli máme připravených čtrnáct nových písní, na kterých jsme pracovali s Františkem Černým pět let. Předpokládáme, že na desku přibudou i nějaké bonusy. Ke spolupráci jsme si přizvali několik zajímavých českých i zahraničních hostů, konkrétní jména ale zatím nechci prozrazovat,“ říká Karel Holas, zpěvák a houslista kapely.  
Natáčení desky s pracovním názvem Mládí a stáří bude částečně probíhat ve studiu Gerryho Leonarda v New Yorku, částečně v Praze. „Od celého projektu očekáváme, že díky producentově novému pohledu na hudbu Čechomoru budou znít naše písničky nově a neotřele,“ dodává Holas.  
Poslední řadovka Čechomoru Co sa stalo nové vyšla v roce 2005. Gerryho Leonarda s Čechomorem mohli diváci vidět i v rámci předvánočních koncertů v pražském Národním divadle a v brněnském Semillasu v prosinci loňského roku (recenze: Čechomor s Ewou Farnou oslavili Vánoce). (sli)

Poslechněte si Čechomor