Čeho se nejvíce obávat ve vztahu? Odpověď najdete v horoskopu

Lucie Bryndová

Ať už je váš vztah v jakékoli fázi, je přirozené, že máte obavy. Když jste spolu teprve krátce, říkáte si, jestli vás váš protějšek miluje stejně jako vy jeho, a jakmile se vaše láska přehoupne do vážného vztahu, začnete si dělat starosti o společné bydlení, setkání s rodiči a budoucnost jako takovou. To, z čeho máte nebo budete mít v partnerství strach, může do jisté míry záviset na vašem znamení. Jak vám může horoskop pomoci najít řešení dříve, než dojde na nejhorší?

Ať už jste Býk, který má obavy z nedostatečného pochopení, nebo Lev, kterému připadá, že je ve vztahu v pasti, v horoskopu astroložky Virginie Paciocco se dozvíte, jak říci partnerovi to, co skutečně cítíte, a jak zajistit, abyste se svých strachů zbavili.

 • Beran (21. března – 19. dubna). Lidé narození ve znamení Berana se nejčastěji obávají, že veškerou svou energii vynaloží vniveč, bez toho, aniž by ji získali nazpět. Protože se o Beranech říká, že mají energie více než ostatní znamení, mnozí se domnívají, že jí mají dost pro všechny. Pokud jste narozeni v tomto znamení, požádejte svého partnera, aby si na vás udělal čas, kdykoli to jen půjde. Jedině tak získáte dostatek důvěry v toho, s kým jste.
 • Býk (20. dubna – 20. května). Jakmile jsou Býci ve vztahu, musí cítit, že je jejich partner respektuje a dostatečně se o ně zajímá. Jestliže jste narozeni ve znamení Býka, dejte svému protějšku najevo, na čem vám skutečně záleží a jaké máte zájmy. Nebojte se partnera zasvětit do svých koníčků, a to i přesto, že se něčemu podobnému nikdy předtím nevěnoval.
 • Blíženci (21. května – 20. června). Blíženci se nejvíce obávají ztráty osobní svobody. Pokud jste narozeni v tomto znamení, které je velmi individualistické, je poměrně přirozené, že se ve vztahu nejste schopni cítit sami sebou, a to i přesto, že je velmi romantický. Nesnažte se v takovém případě měnit sami sebe nebo se nechat zatlačit někam, kam nechcete, jen proto, že to chce váš partner. Místo toho ho požádejte, aby se snažil respektovat vaše potřeby.
 • Rak (21. června – 22. července). Raci se zajímají o druhé více než sami o sebe. Cítí se být zodpovědní za všechno, co udělají jejich partneři, a to hlavně proto, aby jim zajistili pocit bezpečí. Raci tím ale sami na sebe kladou velký tlak, což vyžaduje značnou podporu od partnera. Pokud jste ve znamení Raka, nebojte se říct své polovičce, že ji potřebujete, i přesto, že si myslíte, že sami všechno bez problémů zvládnete.
 • Lev (23. července – 22. srpna). Lvi jsou velmi srdeční a štědří. Nic ale nedávají jen tak zadarmo. Očekávají za to loajalitu druhých. Velkorysost je krásná vlastnost, ale pokud jste ve znamení Lva, snažte se mírni, a naopak dělejte věci ve dvou. Rozdělte si úkoly a věnujte svému partnerovi čas, kdykoli budete mít pocit, že ho potřebuje.
 • Panna (23. srpna – 22. září). Panny se často obávají, že když přestanou být ostražité a začnou někomu důvěřovat, spálí se. Navíc jsou velmi citlivé vůči negativní kritice. Obava ze zranitelnosti jim může ztěžovat napojení na partnera. Pokud jste narozeni ve znamení Panny, požádejte svůj protějšek, aby si s vámi vážně popovídal o vašich obavách. Jakmile dostanete prostor, může vám to pomoci cítit se méně zranitelně.
 • Váhy (23. září – 22. října). Váhy se soustředí na svou vlastní nezávislost a obávají se, že pokud dají ostatním to, co chtějí, může jim to zabránit ve vlastních plánech, a to hlavně v partnerském životě. Přestože svého přítele či přítelkyni pravděpodobně opravdu velmi milujete, je důležité, abyste si společně určili pomyslné hranice, za které prostě nemůže partner jít.
 • Štír (23. října – 21. listopadu). Štíři jsou na tom podobně jako Panny. Pokud někomu plně důvěřují, mají strach, že je později zradí či opustí. Jestliže je to váš případ, snažte se s partnerem vždy bavit otevřeně, upřímně a chovejte se k němu tak, jak byste si přáli, aby se choval i on k vám. Nenechejte ve vašem vztahu prostor pro jakékoli podezřívání a tajnosti.
 • Střelec (22. listopadu – 21. prosince). Střelci mají největší strach ze ztráty partnera ve chvíli, kdy s ním netráví dostatek času. Přesto je toto znamení velmi svobodné a otevřené poznávání nových věcí. Aby vám vztah fungoval, je důležité, abyste s partnerem či partnerkou podnikali výlety za dobrodružstvím společně. Někdy je určitě fajn dát jeden druhému prostor, ale snažte se spolu být co nejvíce.
 • Kozoroh (22. prosince – 19. ledna). Kozorozi se bojí, že když udělají svým partnerům scénu, nebudou ve vztahu v bezpečí. Jsou neradi spontánní a dávají si pozor, aby neztratili kontrolu nad situací. Nebojte se partnerovi přiznat, že máte s uvolněním potíže, a vyzkoušejte si jeho reakci na různé scénáře situací, ve kterých se obvykle nacházíte.
 • Vodnář (20. ledna – 18. února). Vodnáři trpí velkou obavou z nedostatku rovnocennosti. Mají pocit, že se jim nedostává takové lásky, kterou sami dávají. Současně milují své nitro a myslí si, že nikdo nemůže být takový jako oni sami. Rada pro vás: Namísto toho, abyste se ubezpečovali, že jste normální, zkuste být sami sebou se svým partnerem a snažte se si užívat jeho drobných rozmarů.
 • Ryby (19. února – 20. března). Ryby jsou ve vztahu poměrně pesimistické. Mají pocit, že mají recept na to, aby bylo vše v pořádku a fungovalo tak, jak má. Jsou perfekcionisté. To je současně také jejich největším strašákem. Co když nebude jejich partner dělat všechno přesně tak, jak by podle nich měl? Až vás příště rozčílí, že naskládal váš partner do myčky nádobí jinak, než jste zvyklí, přestaňte řešit, že to udělal jinak, ale buďte mu vděčni za to, že tam nádobí dal.