Celebrity vyrazily na párty se svými mazlíčky, takhle to dopadlo

Redakce

V Centrálním parku Lužiny se uskutečnila akce Psí den s Prahou 13, na kterou se dostavilo i několik celebrit se svými psy. Běžel se psí dostih, vytvořil se český rekord ve skoku do výšky tzv. Bobešův skok, soutěžily originální dvojice, pes tahal auto, čipovali se zdarma psi, radil veterinární lékař, mazlíčkové ochutnali snad vše, co se u pro psy k dispozici, a především přítomní podpořili nákupy a dárky psí útulky. A co bylo na akci ještě pozitivní? Téměř tisíc psů se k sobě chovalo jako kamarádi, jen občas po sobě na pozdrav štěkli a na louce po nich nezůstala jediná památka, tak byli jejich páni disciplinovaní.

Útulky své pejsky k adopci představovali na podiu, aby měl každý z účastníků možnost si je prohlédnout a dozvědět se o nich více informací. Asistovala při tom Bára Hrzánová, která všem přítomným útulkům věnovala několik tisíc korun.

„Útulky jsou pro nás dobrou příležitostí otevřít své peněženky a pomoci tam, kde je to potřeba,“ řekla nám Bára.  Na Psí den si odběhla z natáčení a přišla se synem a s tříměsíční fenečkou Pepinou.

Obrovský zájem zaznamenala originální přehlídka známých osobností se svými pejsky. Přišli Martina Gavriely, Miluška Bittnerová, Patrície Solaříková, Míša Tomešová Doubravová, Roman Tomeš, Tereza Mátlová a Marcus Tran.

Patricie Solaříková si akci moc užila a nadšeně ji komentovala slovy: „Je super, že dorazilo tolik lidí se svými pejsky. Jsem ráda, že Psí den takhle dokázal spojit zábavu s osvětou. Je to nejlepší forma, jak dostat do povědomí lidí, aby byli zodpovědnější. Navíc mne překvapilo, že je tu spousta vychytávek jako psí zmrzlina nebo psí jogurt,“ usmívala se Patricie. „Ano, taky tu vidím spoustu věcí poprvé, např. psí hlavolamy nebo puller sport. Je milé, jak se na pejsky myslí,“ souhlasně přikyvovala Martina Gavriely. „Mně se akce moc líbila, moji pejsci byli nadmíru spokojeni. Přála bych si víc takových akcí,“ radovala se Míša Tomešová.

„Mám radost, že se nám první ročník takhle povedl. Všichni vypadali spokojeně a měli jsme tu čest být u prvního zápisu do České knihy rekordů ve skoku do výšky. Odměnou pro nás bylo vidět, jak lidi fandí závodníkům a skvěle baví. Jsem opravdu z průběhu dne nadšená a na příští rok máme spoustu dalších nápadů,“ řekla organizátorka akce Karolína Hájková.

10 psích pravd, které vás možná překvapí aneb co ještě nevíte o svých čtyřnohých miláčcích

11 důvodů, proč je lepší mít doma psa než chlapa