Celeste Buckingham podruhé: Skvělý hlas, ale málo experimentů

kristinabila

Celeste Buckingham začíná být díky zahraničnímu zastoupení vidět víc v cizině než na Slovensku a u nás. Podporuje ji Donald Trump, chystá duet s Pitbullem a momentálně žije a studuje v Americe, kde dává dohromady promo k nové desce Where I Belong. Na zdejší poměry je to nadprůměrný pop, na ty zámořské ale zatím pořád nestačí.

Oproti debutu Don´t Look Back (recenze) je Celeste Buckingham na druhém albu Where I Belong méně radostná a i podle názvu alba se dá usoudit, že prochází obdobím utvrzování identity; už v úvodní skladbě I´m Not Sorry rozdala karty a hrdě prohlašuje, že se nebude omlouvat za to, kým je. V Armor zase nasazuje brnění proti všem, kteří by jí chtěli přestřihnout křídla, a prostřednictvím Never Be You posílá jasný vzkaz, že si bude dělat věci po svém.

Poslechněte si Celeste v Youradiu

Bojovná nálada v mladé slečně zřejmě narůstá s tím, jak se každým dalším dnem noří do showbusinessu a zjišťuje, že je zapotřebí ostrých loktů. Ale taky dobrá muzika. A jak je tomu u téhle exfinalistky SuperStar? Poslech druhé řadovky sice přinese zajímavé momenty, čelist vám z toho ale pravděpodobně nespadne.

Celeste Buckingham sluší téměř všechny polohy. V baladách krásně vynikne její skvělý hlas i jeho rozsah. Škoda jen, že už teď nezkouší experimentovat s jiným než popovým žánrem, protože třeba zmíněné Never Be You nebo Armor s téměř „linkiním“ elektro podkresem dokazují, že tahle zpěvačka ještě nevystřílela všechny náboje.

Where I Belong se zkrátka na česko-slovenské popové scéně vyjímá dobře, Celeste na ní ale nenabízí nic, co bychom už stokrát neslyšeli od zahraničních interpretů. Pokud jim bude chtít konkurovat Celeste Buckingham(a zdá se, že ano), bude muset zesílit tah na branku a zkusit vybruslit z čistě popového hřiště. Cestu naznačuje i chytlavý singl Crushin´ My Fairytale; kdyby celá deska bavila tolik jako tahle hitovka, měla by Celeste snad vyhráno.

Celeste Buckingham
Vydavatelství: Buckingham Entertainment Group
Celkový čas: 42:22
Seznam skladeb: I´m Not Sorry, Me And The Ceiling, Crushin´ My Fairytale, A Thousands Walls, Armor, Who I´ve Always Been, Nothing Ever Can, Walk Beside You, Gone, I Was Wrong, Never Be You, Run Run Run

Témata: