Cenu Apollo získala kapela Please The Trees za album Carp

Redakce

Cenu české hudební kritiky Apollo za nejlepší domácí album uplynulého roku získala kapela Please The Trees za nahrávku Carp. Dostala 60 000 korun od hlavního partnera, kterým je Ochranný svaz autorský (OSA), a sošku od Maxima Velčovského a Jana Jaroše.

„Letošní hlasování bylo velmi rychlé, shodli jsme se během deseti minut. Na desku se jim v pouhých dvou dnech povedlo dostat tu esenci, kterou kapela má, tedy nespoutanost a živelnost i hlukovou stěnu, a přitom to jsou hezké písničky,“ řekl člen poroty a šéfredaktor hudebního webu Headliner Honza Vedral.

„Myslím, že Please The Trees si za svoje působení na alternativní scéně cenu zaslouží,“ dodal.

Tříčlenná kapela Please The Trees vedená Václavem Havelkou natočila desku během čtyřiadvaceti hodin v Detroitu ve studiu High Bias Recordings. Natáčení se uskutečnilo před zahájením loňského čtvrtého turné Please The Trees po Spojených státech, během kterého odehrála kapela 23 koncertů v 27 dnech.

Album vyšlo u labelu Starcastic. Carp je v pořadí čtvrtá řadová deska Please The Trees.

Nahrávka vznikla díky tomu, že se skupina na poslední chvíli dozvěděla, že z nasmlouvaných koncertů ve Spojených státech dva odpadly. Hudebníci využili šance podívat se do detroitského nahrávacího studia High Bias a zkusit tam něco natočit. „Odjížděli jsme odtamtud a ani jsme si to neposlechli. Ještě jsme netušili, že máme desku,“ podotkl Havelka.

Nová vyhláška o pouličním umění omezuje svobodu projevu!

Nejvíce nominací na Ceny Anděl má skupina Kryštof. Jak dopadli ostatní?